Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rani, najmniejsza krowa świata, po śmierci zostaje wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa

Rani, słynna krowa karłowata Bangladesz, najmłodsza na świecie, zdobyła akredytację Guinness World Records kilka tygodni po przedwczesnej śmierci w wieku dwóch lat.

Rekordy Guinnessa ogłosiły na swojej stronie internetowej w poniedziałek, że Rani była najmniejszą krową na świecie, z łatwością pokonując obrońcę tytułu Manikyam, indyjską krowę mierzącą 24 cale.

Przeczytaj także: Tysiące Bengalczyków dzielnie zamyka się, by zobaczyć Rani, najmniejszą krowę na świecie

Wzrost 51 cm i 26 kg

Rani, który ma 51 cm wzrostu, 66 cm wzrostu i 26 kg, jest rasą boti, cennego mięsa w Bangladeszu, wywołał sensację w lipcu po opublikowaniu jego zdjęć w prasie i mediach społecznościowych.

Pomimo ograniczeń Covid, tysiące Bengalczyków natychmiast rzuciło się na przedmieścia Dhaki, aby być świadkiem tego ogromnego bydła Ledwo wyższy od kogutaNa farmie, w której mieszkał.

Los Rani, która zmarła nagle 19 sierpnia z powodu problemów żołądkowych, omal nie wykoleił jej wpisu do księgi metrykalnej potomności.

Wysłaliśmy kilka filmów z Rani zgodnie z prośbami Guinness World Records. Wysłaliśmy również raport z sekcji zwłok do władz Guinnessa, które chciały sprawdzić, czy jego śmierć nie była nienormalna.Powiedział jej właściciel, Kazi Muhammad Abu Sufyan, szef Shekhor Agricultural Industries Company.

Brak zastrzyków hormonów

Powiedział, że urzędnicy Guinnessa chcieli się upewnić, że nie wstrzyknięto jej hormonów, które zamieniłyby ją w karłowatą krowę. Podaliśmy wszystkie szczegóły dotyczące jego stanu zdrowia, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, Powiedział.

Po woli Rani mamy mieszane uczucia. Cieszymy się, że otrzymała wyróżnienia, na które zasługuje. Ale jednocześnie jest nam bardzo smutno, że nie ma jej już z nami, złapany.