Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szef sztabu USA zaprzecza, by wątpić w stan psychiczny Donalda Trumpa

Szef sztabu USA, generał Mark Milley, zaprzeczył we wtorek, 28 września, przed wybranymi urzędnikami w Kongresie USA, po zakwestionowaniu stanu psychicznego byłego prezydenta Donalda Trumpa pod koniec jego kadencji, podkreślając, że jego apele do Chińczyków. Jego odpowiednik miał w porozumieniu z administracją zmniejszyć napięcie z Pekinem.

„Jestem pewien, że prezydent Trump nie zamierzał zaatakować Chińczyków i moim bezpośrednim obowiązkiem, w imieniu sekretarza, było ogłaszanie rozkazów i intencji prezydenta”., Potwierdzony. „Moim zadaniem w tamtym czasie było uspokojenie się”.ustalone przez szefa sztabu.

Generał Meili znalazł się w centrum kontrowersji po ujawnieniu dwóch reporterów Washington Post, Bob Woodward i Robert Costa, dotyczące jego kontaktów z chińskimi odpowiednikami przed i po ostatnich wyborach prezydenckich, ze względu na ich obawy o zdrowie psychiczne Donalda Trumpa. w swojej pracy Zagrożenie Niedawno twierdzili, że generał Millley skinął głową w styczniowej rozmowie telefonicznej z przewodniczącą Izby Demokratycznej Nancy Pelosi, kiedy zadzwoniła do pana Trumpa. “niezrównoważony”. NSi Pelosi zadzwonił do generała Milleya dzień po ataku na zwolenników Donalda Trumpa przeciwko Kapitolowi 6 stycznia, Żeby upewnić się, że prezydent nie może używać kodów nuklearnych.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W ostatnich dniach Trumpa w Białym Domu główna rola Szefa Sztabu Obrony

„Wytłumaczyłem mu, że prezydent ma wyłączne prawo do przeprowadzenia ataku nuklearnego i że nie robi tego sam, a ja nie mam kwalifikacji do decydowania o stanie psychicznym prezydenta Stanów Zjednoczonych”.Generał Mille, który jako pierwszy przemawiał w tej sprawie, powiedział Kongresowi. „Są na to procesy, protokoły i procedury”., on dodał.

„Moja absolutna lojalność”

Generał Millley zaprzeczył również, jakoby dwukrotnie potajemnie dzwonił do swojego chińskiego odpowiednika, generała Li Zuqinga, aby zapewnić go, że Stany Zjednoczone nie zaatakują nagle Chin i uspokoić go o stabilności kraju amerykańskiego.

READ  Czterech Afgańczyków skazanych na 10 lat więzienia za strzelanie do obozu Moria na Lesbosbo

„Wezwania z 30 października i 8 stycznia były koordynowane przed i po, z sekretarzem obrony Markiem Esperem, a następnie z pełniącym obowiązki sekretarza Christopherem Millerem”., to jest wyjaśnienie. było z powodu „Informacje ze służb wywiadowczych doprowadziły nas do wniosku, że Chińczycy obawiali się ataku ze strony Stanów Zjednoczonych”., on dodał.

„Moja absolutna lojalność”, zapewnił generał Millley, podczas gdy republikanie wybrani przez Republikanów wezwali do usunięcia szefa sztabu za przekroczenie obowiązków.

Jednak najwyższy rangą urzędnik amerykański przyznał, że rozmawiał z Bobem Woodwardem przed opublikowaniem książki oraz z innymi dziennikarzami, którzy napisali bardzo krytyczne prace w ostatnich miesiącach kadencji Donalda Trumpa. „Myślę, że bardzo ważne jest, aby wyżsi urzędnicy rozmawiali z mediami we wszystkich formach, aby wyjaśnić, co robimy”.Don jest. Generał Mielle zapewniał, że nie może poświadczyć, że jego słowa zostały wiernie przedstawione w tych księgach i nie czytał ich.

Przeczytaj także Wycofanie sił USA z Afganistanu: Pentagon przyznaje się do „strategicznej porażki”

Po opublikowaniu fragmentów książki 15 września Prezydent Joe Biden odnowił swoje zaufanie do generała Millleya.

Świat z AFP