Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kim jest Mark Rutte, premier Holandii, któremu podobno zagrażają handlarze narkotyków? Zachodnia Francja Wieczorna Edycja

Napisane przez Nicholasa Hassona-Foreha

Według kilku holenderskich mediów, Mark Rutte, premier Holandii, był celem groźby ataku lub porwania przez gang przemytników narkotyków. Jest to trasa człowieka często nazywanego „Pan Plain” i znanego w szczególności ze swojego skromnego trybu życia i podróży rowerowych.

Może być celem ataku lub porwania. Premier HolandiaMark Rutte Zagrozi mu gang handlarzy narkotyków, według informacji z kilku holenderskich mediów. z „Punkty obserwacyjne” zakwalifikowany jako “podejrzani”Związany z tą organizacją przestępczą, w ostatnich dniach był widziany w pobliżu konserwatywnego przywódcy politycznego.

Te groźby pojawiają się kilka miesięcy po morderstwie Napisany przez holenderskiego dziennikarza specjalizującego się w sprawach karnych Piotr R. de Vries, który został zamordowany w lipcu w Amsterdamie. Następnie rząd Marka Rutte zobowiązał się do rozprawienia się z przestępczością zorganizowaną.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym centroprawicowym polityku, który przez prawie jedenaście lat kierował holenderskim rządem, znanym z przejażdżek rowerowych i często nazywanym „panem normalnym”.

„Teflonowy znak”

Mark Rutte przygotowuje się do udziału w posiedzeniu gabinetu 17 września 2021 r. w Hadze. (Zdjęcie: Bart Maat/ANP/AFP)

Historia Marka Rutte’a rozpoczyna się w 1967 roku. Urodził się w Hadze, mieście, w którym znajduje się rząd Królestwa Niderlandów, dorastał w rodzinie siedmiorga dzieci, z których najmłodsze było. Jako utalentowany pianista pielęgnował ideę rozpoczęcia kariery muzycznej przez chwilę przed podjęciem decyzji o osiedleniu się na ławkach Uniwersytetu w Leiden, Gdzie studiuje historię Holandii.

Ukończył studia w 1992 roku, następnie dołączył do potężnej anglo-holenderskiej firmy Unilever, zajmującej się zasobami ludzkimi.

W tym czasie Mark Rutte działał już w Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD, centroprawica): był szefem Młodzieżowego Ruchu na rzecz Formacji Politycznej w latach 1988-1991, zanim zasiadał w kierownictwie partii w latach 1993-1997 .

Ta inwestycja w partii przyniosła mu w 2002 r. pierwsze wejście do rządu: Mark Rutte został mianowany ministrem stanu ds. spraw społecznych i zatrudnienia. Następnie rozpoczął długą karierę w holenderskim kierownictwie, dzięki czemu w październiku 2010 roku po raz pierwszy został premierem.

READ  Policja z Louisville ma być FBI

Prawie 11 lat później mężczyzna w metalowych okularach nadal jest szefem rządu i zyskał przydomek „Teflon Mark”. Nawiązanie do jego politycznej elastyczności, który przetrwał wiele kontrowersji: fałszywe oskarżenia Podczas tworzenia koalicji rządowej wybuchł skandal, w którym tysiące rodzin zostało oskarżonych o oszustwa socjalne i Doprowadziło to do dymisji rządu w styczniu 2021 r..

Dyrektor generalny pozostał na miejscu, aby zarządzać codzienną działalnością Przed jej zwycięstwem w marcowych wyborach parlamentarnych.

„Gospodarka w gospodarce” i rygor w budżecie

Mark Root, 17 września 2021 (zdjęcie: Sim van der Waal/ANP/AFP)

We Francji nazwisko Marka Rutte często kojarzy się z tzw. krajami „oszczędnymi”: są to państwa członkowskie Unii Europejskiej, zwolennicy sztywności budżetowej, Kto przez jakiś czas uniemożliwił ogromny plan naprawczy? Skierowany do Ponowne uruchomienie europejskiej gospodarki po kryzysie Covid-19.

Jest wielkim fanem Margaret ThatcherSłynny przywódca brytyjskiej Partii Konserwatywnej Kwalifikował się “Ikona” Po jego śmierci w 2013 r..

W Holandii i pod różnymi jurysdykcjami, „Gospodarka kwitła” Ale Mark Rutte został skrytykowany „Obniżyć pensje pielęgniarek, nauczycieli i rolników”, podsumowuje amerykańską gazetę codzienną New York Times. biegły w podejściu “pragmatyczny” Polityka, on ma “daleko” modelowe królestwo „państwo opiekuńcze” co charakteryzuje wiele krajów północnej Europy.

według BBCW brytyjskim radiu i telewizji stał się z biegiem lat mistrzem sztuki kompromisu podczas negocjacji politycznych: imperatyw w tej monarchii parlamentarnej, w której różne partie często muszą się spotykać, aby utworzyć koalicję rządową.

„Pan Normalny”

Mark Rutte na swoim rowerze przygotowuje się do nieformalnego spotkania poświęconego pandemii Covid-19 27 września 2020 r. (Zdjęcie: Koen van Weel/ANP/AFP)

Mark Rutte „Pan Zwykły”, Jak podsumowano w magazynie cyfrowym Polityka . Jest znany ze swojego stylu życia, który można określić jako trzeźwy, zgodnie z jego przekonaniami politycznymi i ekonomicznymi.

Żyje w celibacie do końca życia we własnej rezydencji, mieszkaniu w Hadze, które opisał jako “przyzwoity” Przez wiele mediów Płaci za własną kawę.zgodnie ze słowami New York TimesCzęsto przyjmuje styl ubierania się “relaks”.

READ  Na żywo - Olivier Veran: „Szczepionka jest w 100% skuteczna przeciwko powstrzymywaniu”

On, podobnie jak inni holenderscy politycy, jest znany z włóczenia się po ulicach Hagi, nawet gdy umawia się na randki z królem Holandii lub międzynarodowymi przywódcami. Jego matka zmarła w maju 2020 r., a przez ostatnie tygodnie życia jej nie odwiedzał, respektując tym samym obowiązujące w królestwie restrykcje antykoronawirusowe, podała wówczas AFP.

Mark Rutte, od lat, „Wykazał niechęć do podejmowania środków bezpieczeństwa osobistego” które są często tworzone wokół przywódców politycznych, zauważa holenderski dziennik telegraf . Będzie teraz chroniony przez wyspecjalizowaną jednostkę holenderskich służb bezpieczeństwa, co jest dowodem na to, że groźby pod jego adresem są traktowane poważnie.