Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Emmanuel Macron chce, aby Stany Zjednoczone „szanowały” Europejczyków

Emmanuel Macron ponownie wchodzi w interakcję z
Francja straciła australijską dekadę Okręty podwodne dla Stanów Zjednoczonych. „Kiedy jesteśmy pod presją sił, które czasem stają się twarde, reagują i pokazują, że też mamy siłę i zdolność do obrony, nie ulega to eskalacji, po prostu wzbudza w nas szacunek” – stwierdził prezydent Francji podczas prasy. konferencja z premierem Grecji.

ten Wezwał Europejczyków do „trzymania się z dala od naiwności” Poprzez „określanie wyników” nowych strategicznych wyborów dla Stanów Zjednoczonych. „Stany Zjednoczone Ameryki są wielkimi historycznymi przyjaciółmi i sojusznikami pod względem wartości, ale musimy zauważyć, że przez ponad dziesięć lat Stany Zjednoczone początkowo skupiały się na sobie i mają strategiczne interesy, które przekierowują się w stronę Chin i państwa Zatoki Perskiej i Pacyfik” – podkreślił. “To jest ich prawo, to ich własna suwerenność. Ale i tutaj bylibyśmy naiwni, albo popełnilibyśmy ogromny błąd, nie chcąc ściągać na siebie wszystkich konsekwencji” – przekonywał przy okazji podpisywania kontraktu ze Strajkiem na sprzedaż trzech fregat.

Pokaż, że potrafimy się bronić.

Z takim samym pragmatyzmem i taką samą jasnością my, Europejczycy, musimy wziąć udział w naszej własnej ochronie. Nie jest substytutem sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, nie alternatywą, ale raczej założeniem tego europejskiego filaru w ramach NATO. „Musimy wziąć większą odpowiedzialność za naszą ochronę, myślę, że jest to uzasadnione; Więc to od nas zależy. “

Ogłoszenie 15 września strategicznego partnerstwa pomiędzy Zjednoczone państwooraz Australii i Wielkiej Brytanii, co doprowadziło do anulowania ogromnego kontraktu na francuskie okręty podwodne w Canberze, co spowodowało poważny kryzys dyplomatyczny między Francją a Stanami Zjednoczonymi.