Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śledź transmisję na żywo z Circuit de Wallonie (wideo na żywo o 15:45)

Walloni, który został odwołany w 2020 roku z powodu koronawirusa, będzie drugą rundą belgijskiego Pucharu Zawodowców.Kubek kolarski Pangolin2021, po Grand Prix Samyn 2 marca.

Wyścig odbędzie się w ten czwartek w Mont-sur-Marchein w dniu wejścia na pokład. Start o godzinie 13.30, a meta zostanie oceniona o godzinie 17:50 pod koniec wyścigu na 194,2 km w programie. Z peletonu odjedzie z Pays de Charleroi w kierunku Thuin, Anderlues, Ecaussinnes, La Louvière, Binche i Erquelinnes, a następnie skręci w kierunku Beaumont i Lacs de l’Eau d’Heure, a następnie wróci do Charleroi i lokalnego obwodu o długości 10,8 km pokryte 3 razy. Wyścig odbędzie się w drugiej edycji w klasie 1.1. Powstał w Wanfercée-Baulet jako „Obwód Hino„W 1966 roku w Hino. Przyjąłem nazwę”Kozieradka z WaloniiW 2004. Został zarejestrowany w klasie 1.2 w 2011, zanim wskoczył na najwyższy poziom w 2019.

13 maja organizatorzy ogłosili udział Belgów Tima Wellensa (Lotto-Soudal), Francuza Christophe Laporte i Luksemburga Jean-Pierre’a Druckera (Kovidis) czy mistrza Polski Stanisława Aniołkowskiego (Bingual Paulus Saussis WB). Z drugiej strony holenderski zespół Total-Direct Energie, Nikki Tibstra, który nadal zajmuje trzecie miejsce w ostatniej edycji w 2019 roku, został zmuszony do poddania się we wtorek po cierpieniu na Covid-19 na treningu.

Circuit de Wallonie (1.1) będzie trzecią rundą Pucharu Bingoal Cycling Cup po GP Samyn i GP Monseré. Nadchodzące spotkania to Dwars door Het Hageland (6/5), GP Marcel Kint (08/20), Schaal Sels (08/22), Antwerp Port Epic (09/12), Flanders Championship (09/17) i Rick Van Pomnik Stenbergena (10/10). Obecnym liderem jest Tim Merlier, którego nie będzie na Circuit de Wallonie, gdyż był w peletonie Giro, gdzie wygrał drugi etap.

READ  „Jeśli nie zmieni swojego zachowania, nie będzie miał nic do roboty na boisku” – wielkie oskarżenie Dugarry'ego wobec Shirkey