Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skoda Fabia: nowy punkt odniesienia w swojej klasie

Dostępny jako opcja, cyfrowy zestaw wskaźników pojawia się po raz pierwszy w gamie, a systemy informacyjno-rozrywkowe mają zawsze dostępne połączenie z Internetem: jeśli chodzi o łączność, nowa SKODA FABIA jest najnowocześniejsza. Dzięki eSIM FABIA jest zawsze połączona i zapewnia dostęp do radia internetowego, kompleksowych usług mobilnych online SKODA Connect oraz najnowszych aplikacji informacyjno-rozrywkowych. Większy ekran dotykowy ma 9,2 cala, a cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala oferuje pięć różnych opcji wyświetlania. Amundsen, najlepszy system in-line, obejmuje sterowanie gestami i cyfrowego asystenta głosowego Laury.

Najnowszą generację FABII można teraz zamówić z zestawem cyfrowym, pierwszym w swoim rodzaju. Kierowca może dostosować cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 10,25 cala do swoich potrzeb, wybierając jedną z pięciu podstawowych konfiguracji. Obejmuje to klasyczną konfigurację, która przyjmuje styl analogowych okrągłych instrumentów, a także nowoczesne, zredukowane i rozszerzone konfiguracje, a jako część pakietu Dynamics dostępnego jako opcja, sportowa konfiguracja jest zorganizowana wokół obrotomierza. centralny. Zestaw cyfrowy lub wirtualny kokpit może wyświetlać między innymi mapę, w tym zbliżenia skrzyżowań, logo stacji radiowych, okładki albumów muzycznych i zdjęcia profilowe dzwoniącego. FABIA jest standardowo wyposażona w analogową tablicę przyrządów i 3,5-calowy ekran informacyjny.

Wybierz jeden z trzech systemów informacyjno-rozrywkowych

Premierze nowej Skody Fabii towarzyszy wprowadzenie w grupie systemów infotainment trzeciej generacji. Do wyboru są trzy systemy: system audio Swing z 6,5-calowym kolorowym ekranem, system audio Bolero z 8-calowym ekranem i funkcją głośnomówiącą Bluetooth oraz Amundsen Advanced System. Ten ostatni ma konfigurowalny ekran o przekątnej 9,2 cala i funkcję nawigacji online opartą na danych, którą można zdalnie odświeżać. Sterowanie gestami jest standardem, natomiast sterowanie głosowe online za pomocą cyfrowego asystenta głosowego Laury, który obejmuje 15 języków, jest opcjonalne.

Bezprzewodowa integracja smartfonów i internetowych usług mobilnych od SKODA Connect

Smartfon można podłączyć bezprzewodowo przez Wireless SmartLink, Android Auto lub Apple CarPlay, a pudełko na telefon (opcja) umożliwia ładowanie indukcyjne. Po raz pierwszy dostępnych jest do pięciu portów USB-C do ładowania innych urządzeń mobilnych, z których jeden znajduje się na wewnętrznym lusterku wstecznym i może na przykład ładować kamerę samochodową. Amundsen, wysokiej jakości system informacyjno-rozrywkowy, zapewnia dostęp do wielu mobilnych usług internetowych SKODA Connect. Oprócz usługi eCall, która automatycznie wzywa pomoc w razie wypadku, obejmuje ona również usługę proaktywną (wezwanie pomocy drogowej) oraz zdalny dostęp do pojazdu za pośrednictwem aplikacji MySKODA i portalu internetowego SKODA Connect. Klient może utworzyć konto SKODA Connect lub przenieść istniejące konto do FABIA bezpośrednio na ekranie pojazdu. Pobieranie aplikacji informacyjno-rozrywkowych, które dostarczają prognozy pogody i wiadomości, uzyskuje dostęp do osobistego Kalendarza Google lub ostrzega przed niebezpieczeństwem, jest łatwe.

READ  Jego pierwszy pokaz na M6 skupiał się na efektach specjalnych

Po prostu mądrze: pięć nowych rozwiązań dla FABIA

  • Po prostu sprytne nowe rozwiązania utrzymują wnętrze i bagażnik zawsze w czystości
  • 43 pomysłowe detale typowe dla marki, bardziej niż kiedykolwiek

SKODA od wielu lat ułatwia swoim klientom codzienne użytkowanie swoich pojazdów, oferując innowacyjne i zaawansowane rozwiązania firmy Simply Clever. Czeski producent kontynuuje tę tradycję, dodając do swojej oferty pięć nowych rozwiązań, podczas gdy kolejne osiem zadebiutowało w popularnej czwartej generacji Fabii. W zależności od specyfikacji nowa SKODA FABIA oferuje aż 43 praktyczne rozwiązania, które czynią codzienne życie nieco łatwiejszym – bardziej niż kiedykolwiek. Oprócz wspaniałych klasyków tak drogich SKODA – takich jak skrobak do drzwi wlewu paliwa ze wskaźnikiem głębokości rowka opony i markiza drzwi kierowcy – oferta obejmuje teraz wszystkie nowe inteligentne detale, które czynią ją jeszcze lepszą. Zorganizuj pasażera. kabina i but. To jest po prostu proste.

Nowa FABIA prezentuje pięć nowych rozwiązań SKODA Simply Clever. Na przykład nowy klips na kartę kredytową lub bilet parkingowy oraz gumka jako uchwyt na długopis utrzymują rzeczy na miejscu w schowku w konsoli środkowej. Zdejmowany uchwyt na kubki między przednimi fotelami jest dostępny jako opcja, aby zapewnić pasażerom z przodu większą elastyczność, a bagażnik na tunelu skrzyni biegów daje pasażerom z tyłu możliwość schludnego przechowywania drobiazgów. Wystarczy umieścić pudełko między konsolą środkową a tylnymi siedzeniami, aby zatrzasnęło się na swoim miejscu. Elastyczny schowek w bagażniku to kolejna oferowana funkcja. Jego umiejscowienie przy ścianie bocznej oszczędza miejsce i można go w razie potrzeby wyciągnąć, aby zabezpieczyć przedmioty. Nowym piątym rozwiązaniem jest osłona przeciwsłoneczna, dostępna jako akcesorium do opcjonalnego dachu panoramicznego. Gdy nie jest używany, można go łatwo złożyć do jednej trzeciej swojego rozmiaru i można go schować pod ładownią.

Port USB-C na wewnętrznym lusterku wstecznym i wielofunkcyjna kieszeń na płaszcz

Niektóre ze znanych już rozwiązań Simply Clever w innych modelach SKODA pojawiają się teraz na FABII. Obejmuje to port USB-C na wewnętrznym lusterku wstecznym, który jest dostępny jako opcja na poziomie designu. Może być używany do obsługi kamery samochodowej, na przykład bez wiszącego kabla, który zasłania widok kierowcy. Kolejna nowość w gamie tego popularnego kompaktowego samochodu, oprócz składanego oparcia fotela pasażera z przodu, pod pokrywą bagażnika znajduje się wielofunkcyjna kieszeń do przechowywania. Zamienia niewykorzystaną w inny sposób przestrzeń w idealne miejsce do przechowywania płaszczy lub kurtek i może pomieścić przedmioty o wadze do 3,5 kg. Łatwo dostępne kieszenie na smartfony na oparciach przednich foteli (jak w OCTAVII i ENYAQ iV) są również dostępne w FABII.

READ  Kiedy Better Call Saul sezon 5 będzie emitowany na Netflix?

Przegląd nowych ofert Simply Clever dostępnych w FABIA:

składane oparcie przedniego fotela pasażera
Dwie kieszenie na smartfony na oparciach przednich foteli
Wielofunkcyjna kieszeń do przechowywania
Port USB-C na wewnętrznym lusterku wstecznym
Elastyczny i chowany schowek w bagażniku *
Tylna lampka do czytania może być obsługiwana z przodu
Łatwo otwierany wyjmowany uchwyt na kubek *
Pudełko na telefon z ładowaniem indukcyjnym
Uchwyt na kartę i długopis w schowku przed dźwignią zmiany biegów *
Uchwyt na karty i monety w schowku na rękawiczki
Schowek w tunelu przed tylnymi siedzeniami z uchwytami na kubki *
Zdejmowana osłona przeciwsłoneczna do dachu panoramicznego *
Zabezpieczenie progu obciążenia

* Po raz pierwszy w Skodzie

Edycja 1: Dwukolorowy korpus i 17-calowe felgi

  • Edycja specjalna na premierę nowej Skody Fabia
  • Do wyboru dwa silniki 1.0 TSI i dwa metaliczne kolory z czarnym dachem
  • Oparty na poziomie eleganckiego designu i bogaty w wiele funkcji

Aby uczcić wprowadzenie na rynek nowej Fabii z białego kamienia, ŠKODA prezentuje ekskluzywny model 1. edycji z bardziej standardowym wyposażeniem. Ta specjalna seria opiera się na poziomie wykończenia stylu i charakteryzuje się dwukolorową konstrukcją. Oba dostępne wykończenia betonowe, Phoenix Orange Metallic i Moon White Pearl, są połączone z dachem SKODA, obudowami lusterek zewnętrznych i kratką w kontrastowym kolorze Magic Black Pearl. Dostępne są również dwa silniki: 1.0 TSI o mocy 70 kW (95 KM) i 1.0 TSI o mocy 81 kW (110 KM). Najważniejszymi elementami kabiny są cyfrowa tablica przyrządów, kontrastowe szwy i ozdobne mosiężne wstawki.

Czwarta generacja SKODA FABIA została wprowadzona na rynek ze specjalną edycją pierwszej edycji. Ta edycja specjalna, dostępna zaledwie kilka miesięcy po premierze nowej FABII, będzie jeszcze lepiej wyposażona i będzie standardowo wyposażona w zachwycający dwukolorowy korpus. Dach, obudowy lusterek zewnętrznych i osłona chłodnicy Skoda są pokryte lakierem Magic Black Pearl, który pięknie kontrastuje z lakierem Phoenix Orange Metallic lub Moon White Pearl. Dolna część ram okiennych jest standardowo chromowana, a tylne szyby boczne i tylna szyba są przyciemniane (SunSet). Ponadto FABIA First Edition, oparta na eleganckim poziomie wyposażenia, posiada specjalną plakietkę.

READ  Wieczorny rynek ekonomiczny: przegląd globalny i regionalny (Ameryka Północna i Łacińska, Europa i reszta świata) 2021

1.0 TSI z 17-calowymi felgami aluminiowymi

SKODA FABIA First Edition jest napędzana silnikiem 1.0 TSI. Klient ma do wyboru dwa rodzaje mocy: 70 kW (95 KM) lub 81 kW (110 KM). 17-calowe, polerowane na czarno felgi Procyon ze stopów lekkich z aerodynamicznymi kołpakami z tworzywa sztucznego są standardem. Wersja specjalna jest również wyposażona w reflektory i tylne światła Full LED, a także przednie i tylne czujniki parkowania.

Wnętrze z cyfrowym zestawem wskaźników i ozdobnymi klawiszami w kolorze miedzi

Wnętrze SKODA FABIA First Edition ozdobione jest kontrastowymi przeszyciami i ozdobnymi wstawkami z mosiądzu. Cyfrowy zestaw wskaźników jest również standardowym wyposażeniem. Kierowca może dostosować konfigurację 10,25-calowego ekranu cyfrowego. Dostępnych jest pięć podstawowych opcji. Rozrywkę i informacje zapewnia system audio Bolero z 8-calowym ekranem dotykowym lub opcjonalnie najlepszy w swojej klasie system Amundsen z 9,2-calowym ekranem i funkcją nawigacji online.

Historia sukcesu: Dostarczono ponad 4,5 miliona Fabii

  • Fabia jest drugim najczęściej produkowanym modelem Skody po Octavii
  • Od 22 lat ten model jest podstawą gamy SKODA
  • Główne rynki zbytu to Niemcy, Czechy, Polska i Wielka Brytania

22 lata po premierze FABII, ŠKODA kontynuuje budowanie na sukcesie tego popularnego małego samochodu czwartej generacji. Po OCTAVII, FABIA jest drugim najczęściej produkowanym modelem SKODY i istotną częścią strategii czeskiego producenta samochodów. Do tej pory dostarczono ponad 4,5 miliona egzemplarzy Fabii i Fabii COMBI.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 1999 roku Skoda Fabia jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w swojej klasie. Był to bardzo atrakcyjny model od samego początku, oferujący dużo miejsca pomimo kompaktowych wymiarów zewnętrznych, najwyższy poziom bezpieczeństwa, funkcjonalności i wydajności, a jednocześnie oferujący doskonały stosunek jakości do ceny. Ta udana formuła sprawiła, że ​​model podstawowy Skody od ponad dwóch dekad jest atrakcyjną opcją dla szerokiego grona klientów.

W ciągu około ośmiu lat co najmniej 1,79 miliona Fabii pierwszej generacji, dostępnych również w wersjach kombi, zostało dostarczonych od 2000 roku. Druga generacja została zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Genewie w 2007 roku i znalazła 1 704 000 nabywców. Wprowadzona w 2014 roku trzecia generacja kontynuowała ten rozmach, a w 2019 roku była drugim najlepiej sprzedającym się modelem Skody po Octavii.

Dziś globalne wysyłki FABIA przekraczają 4,5 miliona egzemplarzy. W gamie Skody tylko Octavia radzi sobie lepiej. Największym jednolitym rynkiem dla FABIA są Niemcy z 18 070 dostawami w 2020 roku, przed Czechami (17 750), Polską (12 556) i Wielką Brytanią (9 771).