W Engelbergu Kilian Pierre nie stanął na podium, aby przed Bożym Narodzeniem dwukrotnie zająć czwarte miejsce. Ale jego trener, Ronnie Hornshaw, jest przekonany: ”Platforma upadnie w ciągu najbliższych kilku dni. Jest tak blisko. „Będzie to Szwajcarski pierwszy w pierwszej trójce w Tour od stycznia 2015 roku, kiedy Simon Amman zajął drugie miejsce w Garmisch-Partenkirchen i trzecie w Innsbrucku.

Ale Rzymianie założony w Einsiedeln nie dają się poddawać presji: „W każdy weekend zaczynam od zera i chcę jak najlepiej stawić czoła kolejnym wyzwaniom„, ogłoszenie.

Z Simi i Deschwanden

Oprócz Pierre’a Szwajcaria będzie miała dwóch innych skoczków: Gregora Deschwandena i Amanna. Ich pierwszym celem byłoby zdobywanie kwalifikacji w pojedynkach o awans do drugiej rundy.

Aman wciąż brakuje w pierwszej dwudziestce, dopóki nie zapewni sobie swojego siódmego udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Jego najlepszy zimowy wynik to obecnie 23. miejsce. Ze swojej strony, młody Dominic Peter (20) będzie nieobecny po kontuzji kolana w zeszły wtorek na treningu w Oberstdorfie.

ATS / fg