Premier League – „Zmienił grę”: Romelu Lukaku (Chelsea) i uratował powrót The Blues

„wreszcie !”, Fani Chelsea bez wątpienia będą kibicować. Po 424 minutach, czyli czterech meczach, milczenia promotora Premier League, Romelu Lukaku powrócił do dokonań, strzelając gola o wielkim znaczeniu w walce o mistrzostwo, W niedzielnym meczu z Aston Villi (wygrana 1-3).

Minął miesiąc od powrotu reprezentacji Belgii po kontuzji kostki. Jednak po bardzo obiecującym początku sezonu – trzech golach w tej samej liczbie meczów – Romelu Lukaku zabrakło inspiracji po powrocie na boisko w listopadzie. Następnie Covid-19 ponownie usunął napastnika Bluesa ze sceny Premier League. Przed zdrowym powrotem w niedzielę.

„Podjęliśmy wiele ryzyka”

Premier League

Jorginho i Lukaku Chelsea Odrodzenie

11 godzin temu

Jednak jego udział w tym meczu wydawał się być pewny. Jednak w trudnej pierwszej połowie na Villa Park Chelsea musiała odzyskać sukces, aby nie poddawać się wyścigowi o tytuł. Tak więc zakład Lukaku został narzucony Thomasowi Tuchelowi, który tak tłumaczył początek gry w pierwszej połowie swojego ucznia: „Podjęliśmy wiele ryzyka. 45 minut to więcej niż zalecał personel medyczny. Kto wie, czy to było właściwe”.

Potrzebowałam dzisiaj tak zagrać

Po kilku dniach gorączki Romelu Lukaku potrzebował zaledwie dziesięciu minut na podgrzanie węgli. A dzięki wyszukanemu dośrodkowaniu w polu karnym Belg wygrał przed swoim obrońcą i nieprzypadkowo trafił głową w małą siatkę przeciwko bramce Emiliano Martineza. Główka ożywiła The Blues, zanim obrońca meczu strzelił karnego w doliczonym czasie gry, Jorginho się zmienił.

„Musiałem tak dzisiaj wystąpić”, Wyznany strzelec Czerwonych Diabłów. Występ zgodny z meczami z Aston Villą, którą Lukaku stara się w najlepszym razie zabić: 9 bramek, które strzelił w dziesięciu meczach przeciwko temu przeciwnikowi, więcej niż jakakolwiek europejska drużyna w jego karierze.

Tuchel jest „bardzo zmartwiony” mimo wszystko

„Zmienił dzisiaj gręJego trener Thomas Tuchel cieszył się… Bardzo lubię mężczyzn, ale bardzo się martwię. „Ponieważ w ostatnich tygodniach wzrosła nieobecność Blues. Czy to z powodu Covid-19 (Lukaku, Werner, Hudson-Odoi), tylko choroby (Havertz, Chilwell), czy nawet kontuzji (Loftus-Cheek), mój niedostępna lista jest poważnie amputowana.Operacja w Londynie pod koniec pierwszego etapu.

Po okresie stagnacji po niemal idealnym rozpoczęciu sezonu, cel dla zwycięskiego klubu w Lidze Mistrzów stał się jeszcze bardziej ambitny: zdobycie tytułu Premier League. Sześć długości za liderami Manchester City i Chelsea, Remis z Liverpoolem (2, 41 punktów), Tak naprawdę nie ma już prawa popełniać błędów.

„Teraz jesteśmy myśliwymi. Ostatnie wyniki nie były najlepsze. Teraz musimy szukać każdego meczu i traktować go jako finał. Dzisiaj wygraliśmy i musimy iść dalej.” Romelu Lukaku potwierdził. Optymizm będzie teraz wyraźny wśród bluesa.