Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skazanie kierowcy jest kontrowersyjne

Rogel Aguilera-Mediros, młody kierowca ciężarówki, został skazany w zeszłym tygodniu na 110 lat więzienia za niesłuszne zabicie czterech osób w Kolorado. Jego hamulce nie wylądowały.

Sędzia Bruce Jones, który prowadził proces kierowców, powiedział w swoim orzeczeniu, że „gdyby miał do tego uprawnienia”, nie wymierzyłby tak surowego wyroku. Ale prawo Kolorado mechanicznie zmusiło sędziego do nałożenia kary na dwa lata więzienia dla Rogela Aguilery Medeiros, skazanego przez ławę przysięgłych: w sumie 27, niektórzy uznali za „brutalne przestępstwo”.

Kara „całkowicie nieproporcjonalna”

Dla Rogela Aguilery-Mederos dramat z 25 kwietnia 2019 r. w pobliżu Denver jest w rzeczywistości wypadkiem. Powiedział, że tego dnia jechał autostradą w naczepie załadowanej drewnem, kiedy jego hamulce zawiodły podczas zjazdu. Ukończył wyścig z prędkością ponad 130 km/h w pojazdach unieruchomionych w wyniku wypadku. Zaległości obejmowały łącznie 28 pojazdów, z których część spłonęła w szoku. Cztery osoby zginęły, a sześć innych zostało rannych.

Prokuratorzy specjalnie oskarżyli kierowcę o zaniedbania i katastrofalne wybory podczas jego szalonego wyścigu. Według prokuratury w szczególności młody człowiek mógł ustawić swoją ciężarówkę na pasie awaryjnym specjalnie przeznaczonym do zatrzymywania awaryjnego, ale zdecydował się pozostać na autostradzie w środku ruchu. Jego adwokat, James Colgan, powiedział telewizji ABC, że jego klient „mógł być winny fałszywego zaniedbania”, ale wyrok był „całkowicie nieproporcjonalny”.

Ponad 4,7 miliona ludzi szuka ułaskawienia

W obliczu takiej powagi na stronie pojawiła się petycja change.org Poprosić władze Kolorado o ułaskawienie młodego człowieka lub skrócenie jego kary. W środę wieczorem petycja zebrała ponad 4,5 miliona podpisów. Gwiazda reality show, Kim Kardashian, zwróciła się na Twitterze do kłopotliwej sytuacji młodzieńca, wzywając gubernatora Kolorado Jareda Polisa do „postępowania słusznego”.

Ta treść została zablokowana, ponieważ nie zaakceptowałeś botów.

Kliknij ” Zgadzam się „, konspiratorzy zostaną zdeponowani i będziesz mógł zobaczyć zawartość .

READ  13 cywilów zginęło w rosyjskich bombardowaniach obwodu dniepropietrowskiego...

Kliknij „Akceptuję wszystkie znaczniki”Upoważniasz do depozytu trackerów do przechowywania Twoich danych w naszych witrynach i aplikacjach w celu personalizacji i targetowania reklam.

W każdej chwili masz możliwość wycofania swojej zgody.
Zarządzaj moimi wyborami


Gubernator powiedział, że otrzymał prośbę o ułaskawienie i studiuje ją. Ze swojej strony prokuratura wskazała, że ​​wystąpiła o ponowne przesłuchanie w celu rewizji wyroku skazującego Rogela Aguilery Medeiros, przepis prawa stanu Kolorado „w wyjątkowych przypadkach”.