Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Covid: Austria, pierwszy kraj w Europie, który rozważa czwartą dawkę dla niektórych „niezbędnych” pracowników

Austriacki Krajowy Komitet ds. Szczepień zaleca, aby niektórzy opiekunowie i inni pracownicy w kluczowych sektorach otrzymali czwartą dawkę szczepionki COVID-19 w celu zmniejszenia wpływu rozprzestrzeniania się nowego wariantu Omicron, który jest szczególnie zaraźliwy.

„Biorąc pod uwagę zbliżające się nadejście fali omikronowej,[czwarta dawka szczepionki]może być podawana w sektorach wysokiego ryzyka (takich jak opiekunowie), a także w kluczowych sektorach aktywności społeczności, począwszy od sześciu miesięcy po trzecim wstrzyknięciu”. ta komisja stwierdziła w zaktualizowanej opinii opublikowanej późnym wieczorem od czwartku wieczorem.

Komitet precyzuje, że ten zastrzyk poza etykietą może być podany zainteresowanym pracownikom po zasięgnięciu porady lekarskiej.

„Obecnie nie ma jeszcze dowodów na to, że to dodatkowe szczepienie może zapobiegać zakażeniom. Można jednak założyć, że zapobiegnie ciężkim formom” – powiedział, dodając, że dostępne obecnie dane naukowe nie są wystarczające, aby ocenić potencjalną korzyść z rozprowadzania tej „czwartej dawki”.

Austria ogłosiła w środę dodatkowe zaostrzenie ograniczeń od 27 grudnia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu Omicron koronawirusa odpowiedzialnego za COVID-19, który wydaje się być szczególnie zaraźliwy.

W listopadzie w Austrii przywrócono ogólne zabezpieczenie krajowe, ponieważ kraj ten ustanowił rekordy liczby nowych codziennych zakażeń.

Następnie ograniczał się do osób nieszczepionych, ponieważ rząd austriacki jako pierwszy europejski organ wykonawczy ogłosił, że szczepienie przeciwko COVID-19 będzie obowiązkowe od lutego 2022 r.

Podjęte dotychczas działania pozwoliły na spowolnienie fali epidemii związanej z wariantem delta, jednak Austria, gdzie wariantem Omicron zidentyfikowano już kilkaset przypadków zanieczyszczenia, szykuje się na nowy wybuch infekcji.

Izrael, który od początku epidemii jest na czele szczepień dzięki partnerstwu z amerykańskim laboratorium Pfizer, dostarczy również czwartą dawkę osobom po 60. roku życia, próbując powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu omikronu.

READ  Austria: Co wiemy o nieudanym ataku islamistów na Paradę Równości w Wiedniu?