Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Skarb, który ma ponad 2500 lat, został odkryty przez pieszego w Szwecji

Opublikowano w czwartek, 29 kwietnia 2021 r., O godzinie 22:11.

Skarb z epoki brązu zawierający około 50 klejnotów i artefaktów sprzed co najmniej 2500 lat został odkryty w Szwecji przez entuzjastę wskazówek – poinformowały władze w czwartek, prezentując znaleziska.

Lokalne władze stwierdziły, że uważano go za „niesamowity” z „fantastycznym” statusem ochrony. Odkryto go przypadkowo na początku kwietnia w lesie w pobliżu miasta Alingsås w południowo-zachodniej Szwecji.

Biżuteria została znaleziona na otwartej przestrzeni przed skałami, prawdopodobnie po wykopaniu przez zwierzęta.

„Wyglądało jak złom. Na początku myślałem, że to lampa” – powiedział badacz Thomas Carlson.

Ten entuzjasta przewodników, który aktualizował mapę, a potem pochylił się i znalazł naszyjnik i ozdoby, powiedział codziennie Dagens Nyheter.

„Wszystko wyglądało na bardzo nowe” – powiedział – „z początku wierzyłem w podróbki”. Po zgłoszeniu znaleziska zespół archeologów przybył, aby zbadać to stanowisko.

Według Johana Linga, profesora archeologii na Uniwersytecie w Göteborgu, „Większość znalezionych elementów jest z brązu i jest związana z wysoką rangą kobietą z epoki brązu”.

Są datowane na okres od 750 do 500 lat pne. JC zawiera dobrze zachowane naszyjniki, łańcuszki i szpilki.

READ  Wojna na Ukrainie: Kreml potępia „niebezpieczne” wypowiedzi Emmanuela Macrona Kontrolowana przez rosyjskich hakerów. aktualizacja sytuacji