Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Silne osobowości Dylana Teunsa (Bahrain Victorious), zwycięzcy Flèche Wallonne

Dylan Tynes (30 lat) jest jednym z wiosennych facetów. Zwycięzca Flèche Wallonne przez oswojenie najmłodszego w historii Alejandro Valverde, belgijski kolarz będzie tym, który będzie uważnie obserwował w nadchodzących tygodniach. Spojrzenie wstecz na jego karierę w liczbach.

2005

Jego ojciec był fanem Boba Dylana, dlatego nazwał swojego syna Dylanem, a także był fanem jazdy na rowerze i kupił mu swój pierwszy rower w 2005 roku. Dylan Teens stał się fanem kolarstwa oglądając Toma Boonena na Flanders Classics.

19

Dylan Teuns zrobił wrażenie na bardzo młodym personelu medycznym. Podczas próby wytrzymałościowej przypisanej do jego pierwszej licencji, lekarz powiedział mu, że w wieku 13 lat ma walory kolarza…19!

1

Właśnie odniósł najlepsze zwycięstwo w swojej karierze z Fleche Wallonne. Uwielbiany przez siebie klasyk, w 2017 roku zajął już trzecie miejsce. W tym roku nie przegapił szansy na zwycięstwo, pokonując Alejandro Valverde, który specjalizował się w tej imprezie, odkąd był tam zmuszany pięć razy. W wieku 30 lat Belg w końcu wygrał ważny wyścig w kalendarzu, sukces, który obiecywali mu obserwatorzy, kiedy zaczynał, ale o którym nie potrafił się przekonać. Był zakładany często i rzadko wygrywał.

2

W Tour de France osiągnął 100% od wygrania dwóch zgłoszeń w dwóch etapach, szóstym etapie w 2019 r. i ósmym w 2021 r. Jego profil jako poszukiwacza przygód i przygód doskonale pasuje do nerwowych wczesnych etapów Grand Buckle. Wystąpił trzy razy w Volcie, nigdy tam nie wygrywając, ale nosił koszulkę lidera przez jeden dzień w 2019 roku.

2017

W 2017 roku wygrał swój pierwszy wyścig etapowy, wygrywając etapową i generalną klasyfikację Tour of Poland. Był to dla niego pomyślny rok, odkąd ukończył, ku zaskoczeniu wszystkich, trzecie miejsce we Flèche Wallonne.

Te zwycięstwa w Polsce dały mu pierwsze sukcesy w World Tour i dał się poznać jako pilnie śledzony zawodnik w Arden Classics oraz w tygodniowych wyścigach etapowych.

READ  Lewandowski mocno krytykuje zarząd Longorii - Sport.fr

4

Spędził cztery sezony z BMC, zanim podpisał kontrakt z Bahrain-Merida w 2019 roku. W koszulce BMC wykonał pracę do mety, kończąc swój ostatni wyścig na podium (3.) w Lombardii. Jego pierwsza platforma znajdowała się na pomniku.

2022

Belgijski zawodnik dołączył na dwa sezony do Bahrajnu w 2019 roku, a następnie został przedłużony na jeden sezon. Dzięki temu będzie mógł pozostać tam, gdzie chce pod koniec sezonu. To dopiero druga drużyna w jego karierze, lojalni Teuns, którzy spędzili pięć lat w BMC, grają dla Barhaina w jego czwartym sezonie.

Musi zmienić zespoły, obie strony nie chcą kontynuować przygody, Lotto Soudal i Intermarche-Wante-Jubert Matero ścigają się, ale nie jest pewne, czy Wanti spełni swoje finansowe roszczenia. W wieku trzydziestu lat i po dobrym sezonie wygrał też pierwszy etap Tour de Romandie i spróbuje podpisać ostatni dobry kontrakt.