Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Amnesty International rzuca wyzwanie bluesowi Kataru

Wybór czasu nie jest niewinny: podczas gdy Didier Deschamps, w ten czwartek (14:00) musi ogłosić swój skład na cztery mecze w Liga Narodów Co zostanie zakwestionowane w czerwcu, Amnesty International France opublikuje tego samego dnia „list otwarty do bluesa”, zachęcając ich do wypowiadania się na temat warunków życia pracowników migrujących w Katarze, który jest gospodarzem kolejnych Mistrzostw Świata (21 listopada-grudnia). 18).

Praca zagraniczna stanowi prawie 90% całej populacji Półwyspu Little Bay (2,8 mln osób). „Staniecie się legendą, jeśli jako mistrzowie świata pomożecie nam bronić i wspierać migrantów pracujących w strasznych warunkach w Katarze, bez których te mistrzostwa świata nie byłyby możliwe. Wasz talent zasługuje na złoto, twoje słowo musi ważyć tyle samo!”pisze organizacja pozarządowa, która dodaje, że spotka się drużyna Francji „Nie ma wątpliwości, że ci pracownicy migrujący [son] hotel lub kiedy? [ses] Podróżuj między stadionami i innymi miejscami treningowymi. »

Noël Le Graët, przewodniczący FFF (P. Lahalle / L’Équipe)

FFF oświadczyło, że jest gotowe zweryfikować, na swoim poziomie, czy warunki pracy tych pracowników są ściśle zgodne z nowym lokalnym ustawodawstwem – które obejmuje minimalną pensję w wysokości 260 euro – w swoim obozie bazowym. Hotel Messila w Doha ma różne infrastruktury, z których mogą korzystać blues w bogatym w gaz emiracie.

Narażanie FFF na stres

Strategia Amnesty International wpisuje się w jej regularną presję na FFF w zakresie praw człowieka w Katarze i wyżej wymienionych kwestii. Nawet gdyby 3F i NGO udało się spotkać 19 kwietnia w siedzibie władz w Paryżu w celu omówienia tych tematów, Amnesty zapowiedziała kontynuację prac „Praca w zakresie przesłuchań i świadomości”. Ze swojej strony związek mówił o „Pozytywna data” oraz „Przesłanie jest dobrze zrozumiane i zaakceptowane”..

READ  La Liga - po Barcelonie - Granada (1-2) - Koeman zarzuca strajkowi po porażce: „Trudno”

Ten list otwarty do the Blues zbiega się w czasie z publikacją nowego raportu (62 strony) organizacji pozarządowej, który poddaje w wątpliwość Katar i FIFA w kwestii „Zakres wykroczenia” Zostało to zaobserwowane, jak powiedziała, w dziedzinie praw pracowniczych od czasu powierzenia organizacji MŚ 2022 małemu emiratowi, 2 grudnia 2010 r. Amnesty International wzywa w szczególności do organizacji międzynarodowej oraz w Katarze „Opracować kompleksowy program odszkodowań za wszelkie naruszenia praw pracowniczych”.. Skrzynka „Które w szczególności posłużyłyby do spłacenia bardzo ciężkich długów, na które zostali zaciągnięci” Aby móc pracować w Katarze, ale przede wszystkim rekompensować rodzinom ofiar martwy na budowach, Komunikacja w organizacji.

Na początku tego miesiąca, na konferencji w Los Angeles (USA), prezes FIFA Gianni Infantino wyjaśnił: „Kiedy dajesz komuś pracę, nawet w trudnych okolicznościach, dajesz mu godność i dumę”. Infantino wolał nalegać na wprowadzenie płacy minimalnej w Katarze i niedawne zmiany w prawie pracy. Lokalne ministerstwo pracy już uznało, że nadal jest „Wciąż trzeba to zrobić”z wyjaśnieniem„Żaden inny kraj nie dokonał tak dużego postępu w reformach rynku pracy w tak krótkim czasie”..