Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Senat Brazylii uchyla dekret Jaira Bolsonaro o umiarze w sieciach społecznościowych

Przewodniczący brazylijskiego senatu odrzucił we wtorek 14 września dekret podpisany w zeszłym tygodniu przez prezydenta Federacyjnej Republiki Brazylii Jaira Bolsonaro, który zmienił zasady moderacji treści w sieciach społecznościowych.

Rodrigo Pacheco, przewodniczący Senatu, wyjaśnił, że dekret Bolsonaro naruszał zasady konstytucyjne i doprowadził do „Niepewność prawna”. Więc zwrócił go naczelnikowi, pozostawiając go nieskutecznym.

Dekret ten, który miał skutek natychmiastowy, ale aby mieć moc prawną, musiał zostać ratyfikowany przez Kongres, miał, zdaniem rządu, zwalczać „Dowolne i nieuzasadnione usunięcie kont, akt osobowych i treści przez dostawców”. Tekst ustanawia szereg hipotez, które mogą mieć rozszerzenie „tylko powód” Usuwanie treści lub zawieszanie użytkowników (na przykład popełnianie przestępstw i przemocy) oraz egzekwowanie nowych protokołów na platformach w celu egzekwowania takich zawieszeń.

Przeczytaj także W Brazylii prezydent Bolsonaro wydał dekret ograniczający moderację w sieciach społecznościowych

Pan Pacheco ostrzegł, że pytania związane z Prawa polityczne, wolność wypowiedzi, komunikowania się i wyrażania myśli Nie można go rozwiązać w dekrecie mającym moc prawa ze skutkiem natychmiastowym, a to do Kongresu należy przeanalizowanie tej sprawy „duży kompleks techniczny” lubię to.

„winić”

Facebook i inne zainteresowane firmy i organizacje społeczeństwa obywatelskiego już ostrzegały, że dekret jest niekonstytucyjny, podczas gdy opozycyjni prawodawcy wymierzyli sprawiedliwość, próbując go powstrzymać.

Przeczytaj także Rozpowszechnianie fałszywych informacji: Jair Bolsonaro zaatakował śledztwo Sądu Najwyższego

Opisuje skrajnie prawicowego prezydenta, który już usunął treści za rozpowszechnianie fałszywych informacji o Covid-19 „winić” Zawieś konta lub usuń treści, które platformy zastosowały do ​​niego i niektórych jego zwolenników.

Będąc przedmiotem dochodzeń sądowych i widząc, jak jego popularność spada z powodu chaotycznego zarządzania pandemią, Jair Bolsonaro wydał ten dekret w przeddzieńNapięty dzień masowych protestówW miniony wtorek jego zwolennicy przypuścili kolejne ataki na instytucje, zwłaszcza sądownictwo.

READ  Zamordowany brat gwiazdy uniewinniony za „honor”

Kilka dni później pan Bolsonaro wycofał się, potwierdzając swój szacunek dla instytucji państwowych i potwierdzając, że jego poważne oskarżenia przeciwko sprawiedliwości zostały postawione „W środku tej chwili”.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W Brazylii „kontr-przewrót”, który się nie zdarzył

Świat z AFP