Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kto chce wygrać bunkier El Chapo?

Jej niecka skrywała tunel. Dom pozwolił najsłynniejszemu meksykańskiemu przemytnikowi narkotyków, Joaquínowi „El Chapo” Guzmánowi, uciec z wojska, zanim został aresztowany w Meksyku, wtedy Skazany na dożywocie, w 2019 r., w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Meksykańska loteria wchodzi w życie, środa, 15 września, ta niesamowita kryjówka. Inne przedmioty o łącznej wartości 10 milionów euro zostały również skonfiskowane handlarzom narkotyków w ramach programu Brudne pieniądze na finansowanie programów społecznych.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Ojciec chrzestny narkotyków El Chapo uznany za winnego, zwycięstwo amerykańskiej sprawiedliwości

W tym losowaniu, zorganizowanym z okazji Święta Narodowego, wystawiono do sprzedaży dwa miliony losów na loterię w cenie jednostkowej 250 pesos (10 euro). Szacuje się, że kryjówka byłego szefa kartelu Sinaloa, znajdująca się w stanie o tej samej nazwie (północny zachód), kosztuje około 155 000 euro tylko z dwiema sypialniami i małym ogrodem. Wiele innych jest bardziej ekscytujących. Na szczycie domu 3000 m²2, należący do Amado Carrillo Fuentesa, zwanego „El Señor de los Cielos”, byłego szefa kartelu Juarez, który zmarł w 1997 roku podczas operacji plastycznej. Dziewięć pokoi, basen, jacuzzi, sala imprezowa… o wartości ponad 3 miliony euro.

Klient wskazuje kupon na loterię, który chce kupić, próbując wygrać posiadłość jednego z baronów narkotykowych, założoną przez rząd meksykański, w Mexico City, 13 września 2021 r.

pomysłowy mechanizm

Ale media i internauci mają na oku pozostałości mafijnych wyczynów El Chapo. Żołnierze walczyli w lutym 2014 roku o wyważenie żelaznych drzwi jego kryjówki. Czas uruchomić pomysłowy mechanizm, który podniósł wannę, uwalniając przejście łączące siedem domów.

El Chapo został wyceniony trzykrotnie i nigdy nie znalazł nabywców, bez wątpienia zaniepokojonych ryzykiem represji.

Mężczyzna o pseudonimie „Król tuneli” zostanie wkrótce aresztowany. El Chapo ucieknie z więzienia rok później dzięki kolejnemu tunelowi. Został ponownie aresztowany w 2016 roku i ostatecznie zostanie poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych, gdzie odbywa karę.

READ  Rosja nie dała się zastraszyć amerykańskiej armii w Europie

Dom, który zajęła prokuratura, należy do Indip, co jest skróconą nazwą Institut Indip Devolver al pueblo lo robado („Instytut Zwrotu skradzionych towarów ludziom”). Ciekawa nazwa dla programu konfiskaty stworzonego pod koniec 2018 roku przez centrolewicowego prezydenta Andresa Manuela Lopeza Obradora („AMLO”), nastawionego na wygranie jackpota dla „narcos”.

Tym samym The Independent posiada wille, samochody, biżuterię, jachty i prywatne odrzutowce o wartości ponad 20 milionów euro. Instytut organizuje aukcje, z których zyski przeznaczane są na stypendia i emerytury w kraju, w którym prawie połowa ludności żyje w biedzie.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Meksyk pod rozległą kontrolą mafiokracji

Trzykrotnie droższy bunkier El Chapo nie znalazł nabywców, bez wątpienia obawiając się represji. Ta sama pogarda dla Air Force One, którą wojsko sprzedało bez aukcji. Symbol walki „AMLO” z „nadużyciami” elit politycznych, luksusowy Boeing 787, rok temu grał w nagrody Krajowej Loterii. Jego wartość (93 mln euro) została podzielona na 100 nagród, każda po 20 mln pesos (852 tys. euro). Od tego czasu urządzenie nadal znajduje się w hangarze w Mexico City, ponieważ nie ma kupca. Z drugiej strony bunkier El Chapo ma znaleźć nowego właściciela w środę. Ale może to nie być prezent dla zwycięzcy.