Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Scarlett Johansson atakuje Disneya za wydanie „Czarnej Wdowy”

Scarlett Johansson pozywa Disneya za decyzję wydania filmu release Czarna Wdowa Na własnej platformie nadawczej w tym samym czasie, co w teatrach, co według amerykańskiej aktorki jest naruszeniem kontraktu, który kosztował ją miliony dolarów.

Scarlett Johansson, jedna z najlepiej opłacanych gwiazd Hollywood, zarobiła procent dochodów z długo oczekiwanego filmu Marvela, jak wynika z pozwu złożonego w czwartek, 29 lipca, w sądzie w Los Angeles.

produkt Czarna Wdowa Na dużym ekranie, zaplanowanym na 2020 rok, Została wielokrotnie odrzucona z powodu pandemii Covid-19. Film w końcu trafił do kin w lipcu, ale także na platformie streamingowej Disney+.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Black Widow: kolejne pokolenie superbohaterów będzie czekało سيسي

Rozczarowujące liczby

Eksperci kasowi uważają, że rozczarowujące liczby – jak na standardy filmów Marvela – wynikają częściowo z ich jednoczesnej premiery. W ciągu trzech tygodni wpływy z filmu zarobiły 150 milionów dolarów (126 milionów euro) w amerykańskich kinach.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także W kinie frekwencja spadła o połowę po wydaniu karty zdrowia بطاقة

„Nie jest tajemnicą, że Disney wydaje filmy takie jak Czarna Wdowa bezpośrednio na Disney+, aby przyciągnąć więcej subskrybentów, a tym samym podnieść cenę akcji firmy i zadzwonić do Covid-19 jako wymówkę”Prawnik Scarlett Johansson, John Berlinsky, powiedział AFP.

„To z pewnością nie jest ostatni raz, kiedy hollywoodzkie talenty przeciwstawiły się Disneyowi i jasno dały do ​​zrozumienia, że ​​​​cokolwiek może twierdzić firma, mają prawny obowiązek honorowania swoich kontraktów”., on dodał.

Disney, który jest właścicielem Marvel Studios, które specjalizuje się w superbohaterach, odpowiedział, że nie złamał umowy i oddalił pozew grzbietem dłoni. „Skarga jest szczególnie przygnębiająca i próbująca, ponieważ ignoruje przerażający i długotrwały globalny wpływ pandemii COVID-19”.Grupa powiedziała w oświadczeniu. Podobnie jak wiele hollywoodzkich studiów, Disney coraz częściej traktuje nadawanie jako źródło przyszłych przychodów.

READ  Quinté PMU - Preview PRIX DE LA FORET DE CHANTILLY 4 maja 2021 r
Przeczytaj raport: Disney polega teraz na transmisjach bardziej niż na kinach

Zwiększ liczbę subskrybentów Disney+

Po pierwszym weekendzie biegania Czarna WdowaDisney wydał oświadczenie, w którym twierdzi, że film wygrał „Ponad 60 milionów dolarów” Tylko w Disney+, gdzie była dostępna dla subskrybentów, za dodatkową opłatą 30 USD.

W złożonej skardze stwierdzono, że Aby chronić swoje interesy finansowe, paniei Johansson dostał od Marvela obietnicę, że film zostanie wydany „teatralnie” Co oznacza, mówi, że nie będzie dostępna do streamingu od razu.

jeszcze „Disney chciał przyciągnąć widzów do filmu z dala od kin i do swojej usługi przesyłania strumieniowego, gdzie mógłby zachować dochody dla siebie, jednocześnie zwiększając liczbę subskrybentów Disney+”., firma, która stara się “Być bogatym”, wciąż czytamy.

Studio Warner Bros. W zeszłym roku kandydat został skrytykowany za wykonanie podobnego ruchu, polegającego na jednoczesnym wypuszczaniu wszystkich swoich filmów do kin i transmisji na żywo. Warner renegocjował wiele swoich kontraktów z gwiazdami i reżyserami i podobno zapłacił ponad 200 milionów dolarów, aby zrekompensować niedobór kas.

Przeczytaj ankietę (w „M”): W Hollywood, koniec ery gwiazd, z boomem franczyz i pojawieniem się Netflix

Świat z AFP