Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Nasz wybór filmów i seriali w audiodeskrypcji od 31 lipca do 6 sierpnia

jak co tydzień, Rozrywka telewizyjna Zapewnia przewodnik po programach audiodeskrypcji. System ten składa się z komentarza dźwiękowego, który opisuje wydarzenia na ekranie i pozwala niewidomemu lub niedowidzącemu widzowi zrozumieć, co dzieje się po dialogach. W zależności od Twojego pudełka lub platformy, z której korzystasz, powinieneś aktywować audiodeskrypcję. Podobnie jak w przypadku napisów dla osób niedosłyszących, proces ten może być żmudny. Oto nasze rekomendacje od 31 lipca do 6 sierpnia.

Najlepsze programy audiodeskrypcji na sobotę 31 lipca

Genialne (Film, Canal + Décalé, 21:00): Claire i Frederic tworzą bardzo bliską parę. Podczas gdy Claire, słynna pianistka, jest witana w najlepszych teatrach na świecie, jej asystent Fryderyk towarzyszy jej wszędzie. Ale ich harmonia zostaje zachwiana, gdy Frederic niechcący aranżuje, by Claire oczekiwała od niego dziecka. Sophie Letournor przegląda kody matczynej komedii i oferuje zaskakującą rolę Jonathanowi Cohenowi.

Mongville – port niepokoju (Łańcuch, Francja 15, 21:05): W kontenerze w niezależnym porcie Bordeaux znaleziono martwe ciało Henry’ego Blundella, potężnego lokalnego armatora. Dla swojej rodziny był okrutnym i bezwzględnym człowiekiem. Dla swoich pracowników był skomplikowanym szefem, którego uwielbiali. To dobrze rozwinięte badanie mętnej wody prowadzone jest przez dwóch ukochanych badaczy.

Najlepsze programy audiodeskrypcji na niedzielę 1 sierpnia

100 miejsc do zobaczenia – La Lozère, czysta natura (Dokument, Francja 17, 20:50): Od pustynnych gór Aubrac po fiordy rzeki Tarn i od dzikich planet po kręte ścieżki Sevin, spacer odkrywa klejnoty tej mitycznej i historycznej krainy. Świadczą o tym namiętni przewodnicy, zadziwiająca postać.

w ręce (Film, Francja 2, 21.05): Wśród trudności systemu sprawiedliwości młodemu Mathieu oferuje się możliwość wyjścia z niego pod warunkiem, że wstąpi do Konserwatorium Muzycznego. Rozważmy drugą szansę nadzorowaną przez Ludovica Bernarda.

Kraj: Samaria (film, Canal+, 21:05): Dzięki wyjątkowo pomysłowemu scenariuszowi — tajemniczemu śledztwu młodej kobiety w sprawie zniknięcia byłej koleżanki z klasy — ten trzeci odcinek w przekonujący sposób zamyka trylogię Samarii.

READ  „Laure i Maxine całkowicie zmienili swoje stanowisko” w sprawie zjednoczenia, mówi Magali

Najlepsze programy audiodeskrypcji na poniedziałek, 2 sierpnia

Lola, Niemka (film, Arte, 20.55): Pod koniec lat pięćdziesiątych w Bawarii prostytutka zrobiła wszystko, by uwieść nowego dyrektora robót publicznych. Niezwykle zinterpretowany, jest wnikliwym i rozczarowanym obrazem Niemiec z lat 50. XX wieku.

zbrodnia w niebie (Film, Francja 3, 21:05): Rolnik chce znaleźć receptę na zbrodnię doskonałą, by raz na zawsze pozbyć się swojej niesławnej żony. Ta klasyczna wersja arcydzieła Guitry jest ważna dla występu jego duetu gwiazd.

Król (serial, Canal+, 21:05): W Polsce w 1937 r. Warszawę nękały regularne starcia antysemickich nacjonalistów, którzy regularnie szaleli na terenie polskich Żydów, znajdujących się pod opieką wpływowego Jana Kaplica. Ambitny serial o gęstym scenariuszu.

Najlepsze programy audiodeskrypcji na wtorek, 3 sierpnia

podejrzenie (France Series 3, 21:05): Po problemach zdrowotnych nauczycielka Victoire Delorme osiedla się ze swoim mężem Samuelem i ich dziećmi w wiosce w południowej Francji. Pod koniec pierwszego dnia szkoły jest czterdzieści osób zwanych Victoires. Facet to nikt inny jak Florent Maleval, jego pierwsza miłość. Napięcie zaczyna się szybko, a aktorzy są utalentowani.

Przygoda Małgorzaty (Film, Channel+, 21:05): Używając magicznego kikuta, Margaret i Margot, dwie nastolatki, jedna mieszka w 1942 roku, druga w 2019 roku, zamieniają się miejscami. Radykalnie zmienili swoje życie i życie swoich bliskich. Pomiędzy komedią a fantastyką, wzruszająca przygoda dla młodego widza.

Najlepsze programy audiodeskrypcji na środę 4 sierpnia August

Mirai, moja młodsza siostra (Film, Aarti, 20:55): Kon, czteroletni chłopiec, ma szczęśliwe dzieciństwo z rodzicami i psem Yoko. Przybycie młodszej siostry Mireille nagle wywraca jej codzienne życie do góry nogami. Kun staje się strasznie zazdrosna, gdy jej rodzice skupiają na niej całą swoją uwagę. Między realizmem a fantazją, wspaniały, dokładny i delikatny film z dzieciństwa zrealizowany przez jednego z mistrzów japońskiej animacji.

READ  Julia Ducornu ujawnia Agatę Russell w koszmarze godnym Cronenberga

32- Masud (Film, Channel +, 21:05): W 1976 roku rodzina Olmedo opuściła wieś i zamieszkała w starym budynku w Madrycie. Tam 17-letnia Amparo jest świadkiem dziwnych zjawisk. Bibi, jego starszy brat, jest zdenerwowany sąsiadem, który dostrzega go z okna. Klasyczny horror, ale dobrze wykonany i bardzo skuteczny.

Najlepsze programy audiodeskrypcji na czwartek, 5 sierpnia

poli (Film, Channel + Family, 20.50): W latach sześćdziesiątych 10-letnia Cecile przeprowadziła się do wioski w południowej Francji ze swoją niedawno rozstaną matką. Zaprzyjaźnia się z Polly, kucykiem cyrkowym, którego postanawia uwolnić. Zapierające dech w piersiach krajobrazy, świetne wibracje, program jest klasyczny, ale starannie przedstawiony. A saga Cecila i jej towarzysza ma wystarczająco dużo zwrotów akcji, by trzymać młodych i starych w napięciu.

doskonałe zbrodnie Nie ma dymu bez ognia (France Series 3, 21:05): Wezwij dowódcę Delaunaya i porucznika Maisona na miejsce tragedii. Mężczyzna leży zakrwawiony za kierownicą swojego samochodu na skraju drogi o małym natężeniu ruchu. W ciężarówce Reno i Laura odkrywają malutką afrykańską figurkę o wielkiej wartości. Dobrze ułożony pierścionek, noszony przez bardzo sympatyczny tandem.

Najlepsze programy audiodeskrypcji na piątek 6 sierpnia

Rzeczy, które mówimy, rzeczy, które robimy (Film, Kanał + Kino, 20.50): Podczas gdy François, jego towarzysz, jest spóźniony dłużej niż oczekiwano z powodu swojej pracy, Daphne wita Maxime’a, jego kuzyna, który przyjechał z wizytą na kilka dni. Spacerując wśród otaczającej przyrody, dwaj młodzi mężczyźni poznają się, opowiadając sobie nawzajem swoje historie miłosne. Emmanuel Moret szlifuje swoją sztukę tym bogatym i radosnym filmem, oferując swoim aktorom fantastyczne role.

Drobne morderstwa Agathy Christie Panna McGinty nie żyje (serial telewizyjny, Francja 2, 21:05): Były mąż Alice Avril zostaje oskarżony o zamordowanie starszej kobiety w celu kradzieży jej oszczędności. Prawdziwy Toksyczny, ogromny były mąż zwraca się do Alice. podejrzany o udział. Elegancka fabuła niesiona wdziękiem i elegancją Samuela Labartha.

READ  NA ŻYWO - Festiwal Filmowy w Cannes: Catherine Deneuve, królowa czerwonego dywanu

Télé-Loisirs zaangażowane

Oddaje się na co dzień wiadomościom telewizyjnym, serialom, kinu i ogólnie rozrywce, a także pisze: Rozrywka telewizyjna Postanowiłem się zaangażowaćDostęp do rozrywki dla wszystkich. Stąd pomysł na cotygodniowy wybór programów dostępnych dla osób niewidomych. Rozrywka telewizyjna Zapewnia również niepełnosprawnym internautom rozwiązanie techniczne, które umożliwia dostosowanie widoku witryny do niej, zarówno czasowo, jak i na stałe. Aby to zrobić, nic nie może być prostsze, po prostu utwórz profil Korzystając z tego linku.