Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Samodzielna naprawa iPhone’a będzie możliwa wkrótce

To jest pierwszy. Firma Apple ogłosiła w środę, 17 listopada, że ​​Apple będzie sprzedawać części i narzędzia, które pozwolą na naprawę niektórych modeli komputerów iPhone i Mac. W komunikacie prasowym. Stowarzyszenia konsumenckie od wielu lat lobbują na rzecz szerszego udostępnienia instrukcji napraw i oryginalnych części.

Od 2019 r. niezależne warsztaty naprawcze mogą kupować części, narzędzia i podręczniki, a Apple dostarcza obecnie około 2800 niezależnych warsztatów oraz 5000 oficjalnie zatwierdzonych warsztatów. Ale dzięki temu nowemu projektowi ogół społeczeństwa będzie mógł samodzielnie kupować części i naprawiać swój telefon lub komputer, postępując zgodnie z instrukcjami zawartymi w instrukcji.

Apple powiedział, że jego sklep internetowy będzie początkowo oferował około 200 części i narzędzi mających na celu rozwiązanie najczęstszych problemów związanych z wyświetlaczami, bateriami i aparatami w modelach iPhone’a 12 i 13. Następnie oferowane będą również części do komputerów Mac, które korzystają z chipa Apple M1, a także części przeznaczone do mniej powszechnych napraw.

Krok w kierunku francuskiego „prawa do odszkodowania”

Apple powiedział, że klienci otrzymają takie same ceny części i narzędzi, jak niezależne warsztaty naprawcze. Będą również mogli zwrócić zużyte części do firmy po dokonaniu naprawy, aby skorzystać z rabatu.

Ten nowy program może pasować do Apple i Francuskie „prawo do odszkodowania”. Wskaźnik naprawialności, oceniany od 1 do 10, informuje o łatwości naprawy lub naprawy urządzenia elektronicznego. Produkowany od początku stycznia we Francji, jest wyświetlany jako etykieta w sklepach i na stronach internetowych sprzedawców, tuż pod smartfonami, telewizorami, komputerami, kosiarkami i pralkami.

Przeczytaj także Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Smartfony, komputery, telewizory… Specjaliści oceniają nowy wskaźnik naprawialności produktów elektronicznych

Pod koniec lutego, około dwóch miesięcy po oficjalnym uruchomieniu wskaźnika, W szczególności cztery modele iPhone’a 12 uzyskały tylko 6/10. Wskaźnik naprawialności innych smartfonów Apple również oscylował wokół 6/10, ale spadł do 4,5/10 dla iPhone’a XR. Wyniki te plasują iPhone’y poniżej średniej oceny możliwości naprawy wynoszącej 6,8/10 naukowiec Obliczane przez dodanie dziesiątek setek smartfonów zidentyfikowanych przez witrynę.

READ  Android TV wzbudza gniew użytkowników po dodaniu reklam wszędzie

Trudność ze zmianą ekranu iPhone’a 13

Podobnie amerykański gigant technologiczny został zawieszony na początku listopada, aby: Trudności w rozwiązywaniu problemów z ekranem iPhone’a 13Pękanie ekranu to najczęstsza awaria obecnych smartfonów. A jeśli nadal można było to zmienić na iPhonie, samodzielnie lub przez serwisanta, nie jest to już możliwe z nowym modelem Apple. według Artykuł opublikowany 4 listopada przez iFixit, strona specjalizująca się w instrukcjach naprawy, gdy zmieniłem ekran iPhone’a 13, straciłem rozpoznawanie twarzy, Face ID.

Kilka tygodni po tym incydencie – i po nim po cofnięciu – kalifornijska firma poinformowała, że ​​planuje uruchomić program reform na początku 2022 roku w Stanach Zjednoczonych, a następnie rozszerzyć go na inne kraje w dalszej części roku.

Świat z Reuters