Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Apple sprzedaje części zamienne, aby użytkownicy mogli samodzielnie naprawić iPhone’a

Wiadomo, że marka ma wiele ograniczeń dotyczących swojego sprzętu i produktów. Jednak nowa usługa zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych w przyszłym roku, aby dać klientom szansę na wprowadzenie zmian.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Apple da swoim użytkownikom możliwość samodzielnej naprawy smartfonów i niektórych komputerów, co jest nieoczekiwanym ustępstwem ze strony giganta technologicznego, znanego z bardzo zamkniętego ekosystemu sprzętu i oprogramowania. Sklep internetowy „Self-Service Repair” kupi ponad 200 przydatnych części i narzędzi do najczęstszych problemów z najnowszymi seriami iPhone’ów (12 i 13), takich jak wadliwe baterie lub ekrany, Według komunikatu prasowego (po angielsku).

Marka Apple od dawna ogranicza naprawy do swoich techników w swoich sklepach – w kasie „The Genius Bar” – i niektórych autoryzowanych dealerów, ale czas oczekiwania i ceny są na ogół wysokie.

Ten znak rozpoznawczy Apple i oskarżenia o planowane postępy wywołują regularną krytykę trwałości jego urządzeń. „Nigdy nie sądziliśmy, że to zobaczymy”I Zareagował na Twitterze iFixit (po angielsku), witryna, która przedstawia się jako przewodnik po naprawie wszelkiego rodzaju obiektów. Co oferuje Apple „Nie idealnie, ale cieszymy się, że w końcu przyznali się do tego, co zawsze wiedzieliśmy: każdy jest wystarczająco inteligentny, by naprawić iPhone’a”..

Nowa usługa zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych na początku 2022 roku, zanim w tym roku zostanie rozszerzona na inne kraje, a wkrótce oprócz smartfonów obejmie ona komputery z chipem M1 firmy Apple. „Klienci mają dostęp do ponad 5000 autoryzowanych dostawców i 2800 niezależnych warsztatów z dostępem do części, narzędzi i podręczników”., definiuje grupę w Kalifornii.

Decyzja została podjęta, gdy Apple jest regularnie krytykowane przez firmy i władze za uważne obserwowanie jego fizycznego i niematerialnego ekosystemu. Na przykład problemy ze zgodnością z urządzeniami innych marek silnie zachęcają konsumentów do pozostania w królestwie jabłek. A na iPhonie system operacyjny Apple ściśle nadzoruje aplikacje mobilne innych firm i zmusza je do przechodzenia przez App Store, bo tak nazywa się platforma do pobierania.

READ  AliExpress naśmiewa się z Amazona, oto 10 ofert do zhakowania 🔥