Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Penis robak”, który żył jak pustelnik w oceanie 500 milionów lat temu

Skorupiaki nie są jedynymi, które z czasem przyjęły pustelniczy styl życia. Robaki o sugestywnej morfologii przyjęły to środowisko już 500 milionów lat temu.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Najstarsze skamieniałości żółwi
Polscy badacze sformalizowali odkrycie najstarszych skamieniałości żółwi, datowanych na 215 milionów lat.

« Żyć szczęśliwie, żyć w ukryciu Przysłowie mówi. Niektóre zwierzęta, gdyby tylko sformułowali je ludzie, przyjęły ten sposób życia znacznie dłużej, niż zakładano paleontolodzy. kraby pustelników ostrygi Żeglarze, o których wiadomo, że osiedlają się w pustych muszlach mięczaków ślimaki I zmieniać ich „mieszkanie” w miarę wzrostu. Miękki tył ich ciała doskonale dopasowuje się do Morfologia wewnętrznie do tych muszli, pozwalając osobnikom chronić się przed drapieżnikami, ale także przed wysuszenie. według paleontolog Martin Smith z Durham University w Anglii, współautor A Opublikowane w aktualna biologiaNajstarsze ślady życia pustelnika w ewidencji skamieniałość Nawet wtedy datowany na około 170 milionów lat temu. W tym ostatnim badaniu autorzy podkreślają fakt, że inne organizmy mają taką samą strategię życiową jak kraby pustelniki, na długo przed tymi ostatnimi.

Organizacje te należą do Priapulidae, z robaki morskie Swoim kształtem przypomina nam pręt Osoba, która zainspirowała nazwę grupy. Autorzy badania opisują już skamieniałe szczątki tych robaków, niesamowicie dobrze zachowane.

Organizmy te należą do Priapulidae, czyli robaków morskich przypominających kształtem ludzki penis.

Zdecydowana większość skamieniałości składa się w rzeczywistości z kości lub zębów, ponieważ tworzące je tkanki są silnie zmineralizowane i lepiej odporne na działanie czasu. w rzadkich przypadkach depozytJednak warunki pochówku tkankowego i przechowywania pozwalają na zachowanie odcisku skamieniałości tkanek miękkich okazu. Tak jest w przypadku Guansham w Chinach, miejsca sprzed około 500 milionów lat. Okres ten odpowiada Kambryjski (-541 do -485,4 mln lat temu) Podczas których pojawiły się pierwsze Ekosystemy Pojawia się złożona struktura żywieniowa, zdominowana przez zwierzęta, wydarzenie zwane wybuch Cambrienne.

niesamowite otoczenie

Odciski tkanek miękkich czterech z tych „robaków penisa” Eximipriapulus Znalezione w połączeniu z muszlami w kształcie . stożek, który zdaniem autorów badania należy do kamyków, bezkręgowce żeglarze do sklasyfikowania Ewolucja To wciąż niepotwierdzone, ale zmarło ponad 250 milionów lat temu.

READ  Materiał Twój interfejs dla Androida 12 jest zapraszany na klawiaturę Google Gboard

Podczas gdy w miejscu znaleziono kilka pustych muszli howlitów, nie znaleziono odcisku priapulidów bez muszli. Dr Smith wyjaśnia również, że wszystkie cztery interesujące próbki robaków wykazały te same pozycje i orientacje w helitycznych muszlach. Pozwala to autorom badania zasugerować, że te robaki morskie mają: Ekologia Te w krabach pustelników są podobne, co jest zaskakującą hipotezą, ponieważ sugerują, że złożone środowisko zostało stworzone przez zwierzęta wkrótce po pojawieniu się pierwszych złożonych form zwierzęcych.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?