Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Księżyc zawiera wystarczającą ilość tlenu, aby 8 miliardów ludzi mogło oddychać przez 100 000 lat

W atmosferze naszego księżyca nie ma wystarczającej ilości tlenu do oddychania. Naukowcy uważają jednak, że górna warstwa powierzchni satelity, zbudowana ze słynnego regolitu, może zawierać wystarczającą ilość tego pierwiastka niezbędnego do życia ludzkiego, aby umożliwić kolonizację. Dopóki możesz to wydobyć!

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Kolonizacja kosmosu: naturalne schronienia ukryte pod powierzchnią Marsa i Księżyca
Ostatnie badania potwierdzają pogląd, że tunele lawy pod powierzchnią Marsa i Księżyca zapewnią doskonałe schronienie przyszłym badaczom kosmosu.

Duży krok naprzód. Potem mały krok w tył. To jest rytm nadany kilka miesięcy temu walcowi, do którego wracamy echem księżyc. Nawet jeśli główny cel pozostaje: zbudowanie długoterminowej bazy załogowej na naszym naturalnym satelicie. Podczas NASA Przesunięcie terminu na Program Artemis do 2025 rokuChiny i Rosja planują start budowa stacji księżycowej od 2026 r. Wcześniej konieczne będzie zapewnienie dostępności niektórych niezbędnych zasobów. Oczywiście woda. ale równieżTlen.

pamiętam toAtmosfera mamy księżyc słaby. Składa się głównie zwodór, z neon i argon. Natomiast to, czego człowiek potrzebuje to przede wszystkim… tlen. I rzeczywiście, niektórzy zastanawiają się nad rozwiązaniami dla jego produkcji na miejscu. Na przykład Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), a także Australijska Agencja Kosmiczna i NASA opracowują technologie umożliwiające wydobycie go z regolitu księżycowego, tej warstwy skał, kamyków, kamieni lub drobnego pyłu, który pokrywa powierzchnię księżyca .

Ponieważ na naszym satelicie znajdujemy wiele metal zawierające tlen: krzemionka lub tlenki działać lub nawet magnez, na przykład. Znaleziono w nienaruszonej oryginalnej formie. Nie została zmieniona, jak na naszej ziemi, przez żywe istoty, które za kilka milionów lat przekształciłyby ją w odpowiednią glebę.

READ  Jak zdobyć Discord Nitro za darmo w sklepie Epic Games Store? - Przerwij Flip

Pozyskiwanie tlenu przez elektrolizę

Tak więc na Księżycu będą ogromne rezerwy tlenu. Jak cudownie? Ok, Według badaczyRegolit składa się z około 45% tlenu. Ale jeśli spojrzymy tylko na powierzchnię – bo wciąż trudno powiedzieć, co jest w głębokich skałach – każdy metr sześcienny regolitu zawiera średnio 1,4 tony minerałów. lub równowartość 630 kilogramy tlen. Wystarczy pozwolić oddychać osobie przez około dwa lata.

Zakładając, że regolit ma głębokość od dziesięciu metrów, Księżyc mógłby zapewnić ośmiu miliardom ludzkich osadników wystarczającą ilość tlenu, by żyć około 100 000 lat. Liczba, którą można złagodzić wydajnością, z jaką nasi inżynierowie mogą wydobywać tlen z regolitu. Ponieważ, aby odzyskać ten cenny przedmiot, trzeba będzie dużo zebraćenergia Aby zerwać bliskie relacje, które zwykle tworzy. przez elektroliza, na przykład.

Na Ziemi wystarczająco dużo tlenu obfite w powietrzu którym oddychamy, jako produkt uboczny elektrolizy. Na Księżycu stanie się jej głównym produktem. Naukowcy planują, aby proces był zrównoważony, opierając się na:energia słoneczna, W szczególności. Nie wydaje się to jednak takie proste. Ponieważ zanim nastąpi elektroliza, tlenki metali na Księżycu muszą być w postaci stałej, którą można przekształcić w postać płynną. Zaczynając od upał, między innymi. Odbywa się to na ziemi. Jednak wywiezienie całego przydatnego sprzętu na Księżyc i uruchomienie go tam nadal stanowi wyzwanie.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?