Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Saladyn Parnas będzie walczył o trzeci pas 16 grudnia w walce przeciwko Adrianowi Bartosińskiemu

Saladyn Parnas będzie walczył o trzeci pas 16 grudnia w walce przeciwko Adrianowi Bartosińskiemu

Oczekuje się, że Kylian Mbappe, Saladin Parnas, francuski zawodnik MMA pojawi się w oktagonie 16 grudnia w Gliwicach. Mistrz KSW w wadze lekkiej i piórkowej będzie próbował przejść do historii w tej dyscyplinie przeciwko Adrianowi Bartosińskiemu. Może zdobyć trzeci pas, czyli wagę półśrednią.

Po znokautowaniu Roberta Rushali 20 sierpnia i powrocie do pasa wagi piórkowej, Saladin Parnas ma 16 grudnia okazję zapisać nową kartę w swojej historii, ale także w historii mieszanych sztuk walki.

Osiągnięcie bezprecedensowe w historii dyscypliny

Cudowne dziecko, które gra w KSW – kolejnej ważnej organizacji w tej dyscyplinie obok PFL i UFC – ma w Gliwicach szansę zostać trzecim posiadaczem pasa (posiada także wagę lekką) po zwycięstwie nad Adrianem Bartosińskim . O tytuł wagi półśredniej. To niewątpliwie będzie główne wydarzenie KSW89.

28-letniemu Polakowi przypisuje się 13 walk i największą liczbę zwycięstw, natomiast 25-letniemu Francuzowi 18 zwycięstw przy jednej porażce. Nazywany „Kylianem Mbappé francuskiego MMA” Parnas ma reputację dorównującą jego talentowi.

Najmłodszy mistrz KSW, zawodnik z Aubervilliers (Seine-Saint-Denis) może nadal budować własną legendę i wytyczać własną drogę do UFC, nawet jeśli jego obecna pensja jest wyższa niż to, co mógłby zarobić dołączając do prestiżowej organizacji. Ten czysty produkt dyscypliny, który zaczął w wieku 11 lat, zamierza nie spieszyć się, wspinając się po wszystkich szczeblach.

W maju zeszłego roku RMC Sport pokazało Saladynowi Parnasowi ekskluzywny, ponad 30-minutowy film zatytułowany „Parnas the Heir”.

Najważniejsze artykuły

READ  Czeska zawodniczka Renata Vorakova dołącza do Novaka Djokovica w Australii