Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sabalenka, Białorusinka, przyznaje, że z Ukraińcami jest „duże napięcie”.

Ponad rok później Rosyjska inwazja na UkrainęWspierany przez BiałoruśI Tenis Wciąż zmaga się z sytuacją w swoich turniejach. Zawodnicy tych dwóch krajów rywalizują pod neutralną flagą, ale szanse na stołach mogą z powodzeniem przeciwstawić im się z Ukraińcami lub Ukraińcami.

„Oczywiście, że jest między nami wiele napięć” w związku z relacjami między zawodnikami a zawodnikami z trzech krajów, przyznała w piątek białoruska numer 2 na świecie Aryna Sabalenka. „Ale nadal jestem przekonana, że ​​nic złego nie zrobiłam Ukraińcom, ani ja, ani Rosjanie” – broniła zwyciężczyni niedawnego Australian Open, pokonując Greczynkę Marię Sakkari i awansując do finału WTA 1000 w Indiach. Wells, Kalifornia.

„Nikt z nas nie panuje nad tą sytuacją. Wszyscy staramy się zachować spokój w szatni… Wszyscy rozumiemy Ukraińców i bardzo im współczujemy” – dodała osoba, która spotka się w finale. (jak w Melbourne) Kazachska Elena Rybakina, która spadła z numer jeden świata Iga Świtik w meczu..

Sprawa Cerenki

Napięcia nasiliły się w tym tygodniu, gdy zawodniczka z tego kraju, Lesia Tsurenko, wycofała się tuż przed spotkaniem z Sabalenką w trzeciej rundzie. Cerenko wyjaśnił następnie ukraińskiemu serwisowi Big Tennis, że po rozmowie z prezesem WTA na temat konsekwencji wojny w jego kraju miał „atak paniki”.

Iga Świątek Odpowiedział, że rozumie Tsurenko. „Szczerze mówiąc, bardzo szanuję Ukrainki, bo jeśli w moim kraju spadnie bomba lub mój dom zostanie zniszczony, nie wiem, czy dam radę”. Nikt nie może kontrolować uczuć innych ludzi. I myślę, że WTA robi wszystko, co w jej mocy, aby wesprzeć obie strony” – powiedziała Sabalenka, po czym przeszła dalej: „Wycofanie się Cerenko nie jest spowodowane atakiem paniki ani sytuacją polityczną”.

Enigmatyczne słowa Sabalenki

„Myślę, że jest coś więcej. W zeszłym roku znalazłem się w bardzo trudnej sytuacji z jego trenerem, z powodu tego, jak się ze mną zachowywał. Myślę, że ten facet wywierał na nią dużą presję i dlatego się stało” – powiedział, nie podając dalszych szczegółów na temat tego rzekomego wypadku.

READ  La Liga - Urzędnik: Sergio Aguero (Barcelona) ogłasza koniec swojej kariery ze względów zdrowotnych

„Miałam wiele ciężkich chwil, ale niestety nie mogę tego powiedzieć, bo w końcu kto uwierzy białoruskiej dziewczynie? Im więcej mówisz, tym lepiej przestaję” – podsumowała Sabalenka.