Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rugby: Belgia musi wrócić do zwycięstwa

Rugby: Belgia musi wrócić do zwycięstwa

Jak się znajdujemy… Miesiąc po porażce w Polsce podczas trzeciego udziału w Pucharze Narodów Afryki 2023 (21-15), Belgia znajduje tego samego przeciwnika w ostatnim meczu tej edycji z deklarowanym celem nie doprowadzenia drewnianą łyżką z powrotem do Brukseli. Piąta porażka z rzędu skaziłaby raport Diabłów i trenerów, którzy przejęli drużynę na początku stycznia. Dla przypomnienia, niepowodzenie w ten weekend nie będzie miało natychmiastowego wpływu sportowego na Belgię, ponieważ ostateczna ocena zostanie zarejestrowana pod koniec REC 2024 (od redakcji: nie ma jeszcze pewności co do składu kur). Ale zaoferowanie punktów przeciwnikowi, w tym przypadku Polsce, i pozostawanie zasłoniętym przez jedyny mały punkt bonusowy w obronie zdobyty przeciwko tym samym Polakom, wcale nie byłoby gwarancją uspokajającej przyszłości przed drugą częścią REC w 2024 roku na koniec którego ostatni rozstawiony zostanie zdegradowany do Pucharu Rugby Europe.

W pierwszych czterech meczach Pucharu Azji 2023 AFC, jeśli Belgia czasami pokazywała, na co ją stać pod względem gry i chęci, to przede wszystkim popełniała niezliczone błędy w podstawach. Zwłaszcza podczas komunikowania się, na zgromadzeniach, a nawet podczas interwencji. Gra do przodu na zadrapaniach i puttach była jedną z mocnych stron diabłów. Na tym REC nie było nic lub prawie nic. Dlatego przez cały czas iw każdej sekwencji gry będzie to kwestia celności, aby nie dawać Polakom zbyt wielu wolnych piłek i pamiętać, że Belgia dominuje nad Polską, od roku do dziś w Brukseli w wystawianiu swojego rugby. 41-11, aby zbudować fundamenty pod jego powrót do przedpokoju Sześciu Narodów. Niedzielne piękności powinny służyć jako wyrzutnia na nadchodzący sezon.

W trzecim spotkaniu z Polską w ciągu dwunastu miesięcy sztab ponownie dokonał wielu zmian. W porównaniu do derbów z Bataves, Hugues Bastien, Thomas Dienst, Victor Bazgrat, Maxime Gadot, Basile Papert i Timothée Revon wrócili do grupy. Keran Caro i Nestor Jeandrain rozgrywają swoje pierwsze minuty sezonu. Pochodząc z drużyny U20, jego drugie imię otrzymuje pierwszy wybór w grupie.

READ  Do słownika trafia dziesięć nowych słów