Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Urban Unity Festival: Załamany bohater Europy spotyka młodych Lanestrian – LanesterówW ramach Festiwalu Jedności Miasta 80 osób przybyło w czwartek, 16 marca, aby spotkać się w Lannister z czołowym sportowcem Dannisem Civilelem. Ten system łączący kulturę i sport zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. A Denis Seville ma duże szanse na reprezentowanie Francji. Przed publicznością młodych ludzi przyszedł opowiedzieć swoją historię.

Profesjonalizm od 2013 roku

Jestem ojcem dwójki dzieci, mężem Bretonem z Lorient. Byłem podekscytowany łamaniem odkąd byłem nastolatkiem. Wcześniej grałem w piłkę nożną. Ten artystyczny udział uwiódł mnie aspektem muzycznym i tym aspektem wolności, którego nie znalazłem w żadnym innym sporcie. Pochodzę z Gujany, ale przybyłem do Francji w 2008 roku z zamiarem zostania chłopcem z reprezentacji” – mówi Danis.

The Breaker stworzył grupę składającą się z tancerzy z Dom-Tom i Neuf-Sept-X, aby konkurować z innymi miastami i krajami. Walczył w całej Francji i Europie, wykonując swój zawód opiekuna. „Ale dzisiaj jestem tancerzem, to moja praca od 2013 roku” – mówi.

Licencjonowany przez Quality Street Dance Club of Hennepont

Mistrz Francji i Europy z 2022 r., Denis Civil, wciąż musi wygrać i zmieścić się w stawce, aby zapewnić sobie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich 2024. Zawodnik, który od grudnia 2022 r. posiada licencję klubu Quality Street Dance Club w Hennepont, ma szansę wygrać Mistrzostwa Europy 2023 w dniach 21-27 czerwca w Polsce.

W najbliższą sobotę, 18 marca, Dannis będzie obecny na przedpołudniowych walkach od godziny 16:00 na Quai 9. Oprócz tego, że będzie członkiem panelu sędziowskiego, będzie prezentował po południu.

READ  Zidane, wielkie niebezpieczeństwo dla Bluesa!