Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Rząd francuski jest współwinny uchylania się od płacenia podatków na dużą skalę”

Platforma. W ostatnich latach powtarzają się skandale związane z uchylaniem się od płacenia podatków i tym podobne. Jednak my, ekolodzy, zapewniamy ją: nie jest to nieuniknione. liście pandory Jest wynikiem świadomej polityki ochrony potężnych, zagrażającej jakiejkolwiek możliwości wspólnego życia.

To oburzające jest wyborem. Emmanuel Macron podwaja te obrzydliwe wybory na korzyść superbogatych, kosztem najsłabszych. Na rzecz wielkich międzynarodowych korporacji, kosztem małych i średnich przedsiębiorstw. Na poziomie europejskim w ciągu ostatnich sześciu miesięcy niewiele ujawniono w szczególności na temat:

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także „Papiery Pandory”: globalna fala wstrząsów

Wiosną 2021 roku: Francuski rząd osłabia ambicję przejrzystości opodatkowania korporacji międzynarodowych, broniąc „klauzuli ochronnej” pozwalającej przedsiębiorstwom wielonarodowym na nieujawnianie ich informacji podatkowych przez kilka lat, a wszystko to w imię świętej „tajemnicy biznesowej”. Jednak publikacja liczby pracowników lub obrotów osiągniętych w każdym z krajów, w których działają przedsiębiorstwa wielonarodowe, jest podstawowym źródłem informacji zapobiegających uchylaniu się od płacenia podatków. Tak więc rząd dokonuje wyboru: nieprzezroczystość, a nie przejrzystość.

współudział rządu

W kwietniu 2021 : Prezydent USA Joe Biden przedstawił propozycję minimalnej efektywnej stawki podatku od osób prawnych w wysokości 21% na całym świecie. Historyczna okazja do zatrzymania pracy rajów podatkowych. Jednak… znowu Bruno Le Maire psuje sprawę, pozostając w minimalistycznej pozycji, oferując znacznie niższą cenę.

W związku z tym rząd francuski jest współwinny uchylania się od płacenia podatków na dużą skalę: podczas gdy stawka 21% pozwoliłaby Unii Europejskiej (UE) na zebranie 100 miliardów euro dodatkowych dochodów podatkowych w samym tylko 2021 r., stopa 15% obniży ten dochód w połowie. Wielka ucieczka międzynarodowych korporacji jest chroniona kosztem sprawiedliwości, sprawiedliwości podatkowej i sprawiedliwości społecznej.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Opodatkowanie firm międzynarodowych: 15% umowa podpisana przez 136 krajów

Wreszcie w październiku 2021 r. Dzień po opublikowaniu „Papierów Pandory”.I Francuski rząd wraz z innymi państwami członkowskimi zatwierdza czarną listę rajów podatkowych tak krótkich, jak są one absurdalne. Uwzględniono tylko dziewięć krajów, w tym jeden z głównych krajów ujętych w „Dokumentach Pandory”, takich jak Stany Zjednoczone, Brytyjskie Wyspy Dziewicze czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Co gorsza: trzy raje podatkowe zostały usunięte z listy… w tym Seszele, ale w centrum skandalu. Tutaj znowu rząd świadomie podejmuje decyzję o porzuceniu go, zamiast karać narody za kradzież podatków.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że drugi rok pandemii będzie bardziej śmiertelny niż pierwszy

Masz 42,26% tego artykułu do przeczytania. Reszta przeznaczona jest tylko dla subskrybentów.