Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosnące napięcie na granicy Libanu z państwem żydowskim

W piątek 14 czerwca Narodowa Agencja Prasowa poinformowała, że ​​w Libanie zginął cywil, a wielu zostało rannych w izraelskim nalocie w pobliżu miasta Tyr na południu kraju, po tym jak dzień wcześniej Hezbollah otworzył ogień do północnego Izraela. . Ruch libański, sojusznik Hamasu, twierdzi, że w ostatnich dniach przeprowadził zamachy bombowe w odpowiedzi na zabicie jednego z jego starszych przywódców podczas izraelskiego nalotu. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Francja chce zapanować nad napięciami na granicy izraelsko-libańskiej. W czwartek Emmanuel Macron ogłosił podczas szczytu G7, że Francja, Stany Zjednoczone i Izrael będą współpracować „trójstronny” W sprawie planu działania mającego na celu ograniczenie napięć na granicy izraelsko-libańskiej. „Wszyscy podzielaliśmy zaniepokojenie sytuacją na granicy z Libanem, zwłaszcza ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki”.Poinformował o tym prasę prezydent Francji.

Strefa Gazy wciąż jest bombardowana. W piątek armia izraelska przeprowadziła zamachy bombowe w Strefie Palestyńskiej. Dziś wczesnym rankiem naoczni świadkowie donieśli o izraelskich nalotach na różne obszary Strefy Gazy, zwłaszcza w jej centrum.

Joe Biden oskarża Hamas o bycie „główną przeszkodą” w osiągnięciu porozumienia. „Przedstawiłem propozycję, która została zatwierdzona przez Radę Bezpieczeństwa, G7 i Izraelczyków, a główną przeszkodą na tym etapie jest odmowa podpisania przez Hamas, mimo że proponowali oni coś podobnego”.W czwartek prezydent USA ogłosił plan spokoju w Strefie Gazy, który zaproponował pod koniec maja ubiegłego roku.

READ  W Nigrze dwie osoby zginęły w starciach podczas przejazdu francuskiego konwoju wojskowego