Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rząd izraelski oświadczył, że odpowie „siłą” na wszystkie „ataki” przeprowadzane przez libański Hezbollah

Rząd izraelski oświadczył, że odpowie „siłą” na wszystkie „ataki” przeprowadzane przez libański Hezbollah

Napięcie osiągnęło swój szczyt na granicy Izraela i Libanu. W czwartek 13 maja izraelski rząd potwierdza, że ​​odpowie „Siłą” Do „Wszystkie ataki Hezbollahu”. Libański Ruch Islamski, sojusznik Hamasu, wystrzelił w środę i czwartek kilka salw rakiet w stronę Izraela w odpowiedzi na izraelski nalot, w wyniku którego we wtorek w południowym Libanie zginął jeden z jego przywódców. „Czy to dzięki wysiłkom dyplomatycznym, czy innym, Izrael przywróci bezpieczeństwo swojej północnej granicy”.Poinformował o tym podczas konferencji prasowej David Mincer, rzecznik izraelskiego rządu. Śledźcie naszą transmisję na żywo.

Ostrzał artyleryjski i intensywny ostrzał południowej Strefy Gazy. Bombardowania w Strefie Gazy trwają. W czwartek wczesnym rankiem zespół Agence France-Presse poinformował o intensywnym ostrzale artyleryjskim i nalotach izraelskich helikopterów na Strefę Rafah, na południowym krańcu Strefy Palestyńskiej, w pobliżu granicy z Egiptem.

Sekretarz stanu USA nadal domaga się zawieszenia broni. Anthony Blinken, który kończy swoją podróż po Bliskim Wschodzie, powiedział, że jego kraj będzie w dalszym ciągu współpracować z innymi krajami uczestniczącymi w mediacji, Katarem i Egiptem, w celu osiągnięcia porozumienia o zawieszeniu broni. „więcej [la guerre] „Im więcej ludzi będzie nadal cierpieć, tym więcej czasu nadejdzie, aby zaprzestać negocjacji”.– powiedział szef amerykańskiej dyplomacji.

Izrael i siedem palestyńskich grup zbrojnych oskarżonych jest o zbrodnie wojenne. Komisja śledcza ONZ stwierdziła w środę, że Izrael jest odpowiedzialny za „zbrodnie przeciwko ludzkości”, zwłaszcza „ludobójstwo” na terytoriach palestyńskich. Władze izraelskie oskarżyły także siedem palestyńskich grup zbrojnych, w tym Hamas, o popełnienie zbrodni wojennych. Ambasada Izraela w Genewie oskarżyła komisję „systematyczna dyskryminacja” Przeciwko państwu żydowskiemu.

READ  Biden zwiększa presję na Moskwę i konsultuje się z Europejczykami