Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

G7 twierdzi, że agencje ONZ, w tym UNRWA, muszą mieć możliwość swobodnego działania w Gazie

G7 twierdzi, że agencje ONZ, w tym UNRWA, muszą mieć możliwość swobodnego działania w Gazie

Trzech Palestyńczyków zginęło w izraelskim nalocie na Zachodnim Brzegu

Urzędnicy palestyńscy powiedzieli, że siły izraelskie zabiły w czwartek trzech Palestyńczyków podczas nalotu na Zachodnim Brzegu, a armia izraelska oświadczyła, że ​​to zrobiła. „Wyeliminowano dwóch poszukiwanych mężczyzn”.. Gubernator Dżenin Kamal Abu Al-Rub powiedział, że nalot miał miejsce w Qabatiya w prowincji Dżenin, na północ od terytoriów palestyńskich okupowanych przez Izrael od 1967 r. „Poległo dwóch męczenników” Podczas operacji.

Palestyński Czerwony Półksiężyc powiedział, że w tym samym nalocie zginął trzeci Palestyńczyk. Ministerstwo zdrowia Autonomii Palestyńskiej z siedzibą w Ramallah podało, że nazywa się Qais Zakarneh (21 lat).

Jak podaje obecny na miejscu korespondent Agence France-Presse, wojsko przeprowadziło także operację w mieście Jenin w prowincji o tej samej nazwie. Wojsko potwierdziło, że operacja w mieście była częścią nalotu przeprowadzonego w Qabatiya.

„W czasie operacji antyterrorystycznej żołnierze okupacyjni otoczyli budynek, w którym znajdowały się dwie osoby poszukiwane.”Jak głosi oświadczenie armii. Dodał: „Żołnierze wymienili ogień z podejrzanymi i wystrzelili rakiety w stronę budynku”. „Dwóch podejrzanych zostało wyeliminowanych, a przy ich posiadaniu znaleziono broń”.Według tego samego źródła. Izraelski żołnierz został lekko ranny.

Miasto i obóz Dżenin, jeden z bastionów palestyńskich frakcji zbrojnych, są regularnie celem izraelskich nalotów.

Od dwóch lat na Zachodnim Brzegu dochodzi do wybuchu przemocy, zaostrzonego przez wojnę w Gazie między Izraelem a Hamasem, wywołaną bezprecedensowym atakiem palestyńskiego ruchu islamskiego na Izrael 7 października. Według władz palestyńskich od tego dnia co najmniej 545 Palestyńczyków zostało zabitych na Zachodnim Brzegu przez izraelskich żołnierzy lub osadników, a według oficjalnych izraelskich danych co najmniej 14 Izraelczyków zginęło tam w wyniku palestyńskich ataków lub napaści.