Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosjanka Zwonariewa odmówiła wjazdu do Polski na turniej

Rosjanka Zwonariewa odmówiła wjazdu do Polski na turniej

Dziś, w sobotę, polskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poinformowało, że rosyjska tenisistka Wiera Zwonariewa otrzymała zakaz wjazdu do Polski, gdzie miała wziąć udział w turnieju WTA. „21 lipca polscy strażnicy graniczni uniemożliwili rosyjskiemu tenisiście wjazd do Polski” – czytamy w komunikacie resortu. „Wiera Zwonariewa próbowała wjechać do naszego kraju na podstawie wizy przyznanej przez Francję, samolotem z Belgradu” – czytamy w tekście.

A polskie władze wyjaśniły, że zawodnik, który miał wziąć udział w mistrzostwach Warszawy, zarejestrowany w światowym kalendarzu WTA i otwarty w poniedziałek, utknął w strefie tranzytowej na warszawskim lotnisku przed wejściem na pokład samolotu do Podgoricy (Czarnogóra) o godzinie 12 w południe.

Według polskiego MSZ 38-latek znajduje się na liście osób „niepożądanych” w Polsce. W polskim oświadczeniu zakończono: „Polska zdecydowanie sprzeciwia się reżimowi (prezydentów Rosji i Białorusi Władimira) Putina i (Aleksandra) Łukaszenki i nie pozwala na wjazd do naszego kraju tym, którzy wspierają operacje rosyjskie i białoruskie”.

WTA, która zarządza kobiecym torem, odpowiedziała w komunikacie prasowym: „Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich zawodniczek jest dla WTA najwyższym priorytetem. Vera opuściła Polskę i szczegółowo ocenimy tę kwestię z organizatorami turnieju”.

Była numer dwa na świecie w 2010 roku, Zwonariewa popadła w zapomnienie w rankingach obwodowych kobiet na 655.. Moskwa, brązowa medalistka olimpijska z 2008 roku, zdobyła w swojej karierze 12 tytułów, a także dwa Puchary Federacji z Rosją w 2004 i 2008 roku.

READ  Paris Saint-Germain: Odpowiedź na 200 milionów euro przypada na okres transferowy Messiego