Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja zapowiada rozpoczęcie wycofywania swoich sił z Ukrainy

Rosja ogłosiła w czwartek, 22 kwietnia, że ​​rozpocznie w piątek wycofywanie swoich sił zbrojnych w pobliżu Ukrainy i anektowanie Półwyspu Krymskiego, obecności wojskowej, która zaalarmowała Zachód i Kijów po tym, jak zakończyły manewry.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Niewykrywalny dialog z Rosją

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski z zadowoleniem przyjął to oświadczenie. „Zmniejszenie sił na naszych granicach prowadzi do względnego zmniejszenia napięcia”, Dyskutuj na Twitterze. Ukraina zachowuje czujność, ale z zadowoleniem przyjmuje wszelkie środki mające na celu ograniczenie obecności wojskowej. „

Siły zbrojne dowiodły swojej zdolności do niezawodnej obrony kraju. Dlatego zdecydowałem się zakończyć działania inspekcyjne w południowych i zachodnich regionach wojskowych ”.Niedługo wcześniej mieszkańcy ukraińskiej granicy – poinformował w komunikacie minister obrony Rosji Siergiej Szojgu.

Oszacuj cele tych obszernych ćwiczeń „Całkowicie gotowe”, Komenda „Powrót sił do ich stałych punktów rozmieszczenia”. Od piątku. Żołnierze rozmieszczeni na Krymie odejdą stąd do 1on jest Może dodał.

Escalade

Pan Shogo przybył kilka godzin wcześniej na Krym, który Rosja zaanektowała w 2014 r., Aby uczestniczyć w ćwiczeniach wojskowych, w szczytowym momencie napięć z Kijowem i Zachodem w regionie. Według Ministerstwa Obrony ćwiczenia te zostały zmobilizowane „Ponad 10 000 żołnierzy” I Ponad 1200 elementów wyposażeniaWśród nich jest więcej niż 40 okrętów wojennych i 20 łodzi pomocniczych.

Rosja zintensyfikowała ćwiczenia na Morzu Czarnym i na Półwyspie Krymskim w ostatnich dniach, po tym, jak dziesiątki tysięcy żołnierzy stacjonowało na granicach Ukrainy, z którą stosunki były napięte od 2014 roku w ciągu ostatnich trzech tygodni.

W zeszłym tygodniu Rosja ogłosiła, że ​​ograniczy żeglugę zagranicznych statków wojskowych i oficjalnych w trzech regionach poza półwyspem krymskim na okres sześciu miesięcy. Ta akcja została potępiona jako Escalade Waszyngton i przemyślany „ Bardzo niepokojący rozwój ” Przez Unię Europejską. NATO zażądało także włączenia Moskwy ’Darmowy dostęp’ Do ukraińskich portów regionu.

READ  „Moskwa”, okręt flagowy rosyjskiej Floty Czarnomorskiej „prawie uszkodzony”

Kijów, który walczy z prorosyjskimi separatystami na wschodzie, powiedział, że obawia się inwazji „Rozbiórka”. Moskwa ze swej strony zapewniła „ Nie strasz nikomu ”Potępiając „ Prowokacje ” Kijów i zajęcia „groźba” NATO jest na jego granicach.

Artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Morze Czarne, „strategiczny zamek”, który niepokoi NATO

Świat z Agence France-Presse