Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja zajmuje pierwsze miejsce nad Chorwacją w eliminacjach do Mistrzostw Świata

Chorwacja, która dotarła do ostatniego finału Mistrzostw Świata z Francją (2-4), nie ma jeszcze gwarancji, że zobaczy edycję 2022 w Katarze. W poniedziałkowy wieczór straciła dwa ważne punkty w walce z Rosją o pierwsze miejsce w bezpośrednich eliminacjach. Nawet jeśli Luka Modric i jego banda gościliby Rosjan 14 listopada, poradziliby sobie bez porażki ze Słowakami (2:2) u siebie, gdy ich bezpośredni przeciwnik wygrał w Słowenii (2:1).

Chorwaci nawet dwukrotnie awansowali do wyniku, zanim wrócili dzięki swoim gwiazdom Kramaricowi z głową (1-1, 30), a następnie Modricowi (2-2, 75). Potrzebował przekrzywionego rzutu wolnego od pomocnika Realu Madryt, aby pozwolić jego drużynie zremisować, a tym samym uniknąć rozczarowania. Chorwaci, którzy mają dziś dwa punkty straty do liderów grup, próbowali jednak wszystkiego, aby wywalczyć sukces, strzelając nawet w końcówce bramkę, którą VAR ostatecznie unieważnił jako spalony, podczas gdy wszyscy gracze wrócili na środek. z pola.

Chorwaci, którzy teraz z pewnością zajmą pierwsze i drugie miejsce, a tym samym przynajmniej zagrają w play-offach, wciąż mają wszelkie szanse na ukończenie tej kampanii na szczycie. Ale z pewnością będą musieli pokonać Rosję, aby zapewnić sobie bilet do Kataru. Byłoby to kosztowne twarzą w twarz.

READ  Wimbledon (D) 2021 - Transmisje na żywo - Wyniki - Niezatapialna Krejcikova - Informacje sportowe - Skate