Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liga Narodów zostanie wznowiona w czerwcu

Trzecia edycja Ligi Narodów rozpocznie się w czerwcu 2022 roku. Turniej ma trwać nie krócej niż cztery dni na zakończenie mistrzostw kraju w roku kalendarzowym, w którym od 21 listopada do grudnia odbędą się mistrzostwa świata w Katarze 18. Losowanie grup Ligi Narodów odbędzie się 16 grudnia (18.00) w Montreux w Szwajcarii.

Czerwone Diabły, które w ten weekend w czwartym finale musiały zająć czwarte miejsce po porażkach z Francją (2-3) i Włochami (1-2), zostaną rozstawione w tym losowaniu. Zmierzą się z trzema innymi pierwszymi narodami: Portugalią, Holandią, Danią, Niemcami, Anglią, Polską, Szwajcarią, Chorwacją, Walią, Austrią, Czechami i Węgrami.

Pierwsze cztery dni odbędą się między 2 a 14 czerwca, co jest napiętym harmonogramem dla graczy, którzy właśnie zakończyli sezon w klubie. Ostatnie dwa dni okna międzynarodowego to koniec września (22-27). Czterech zwycięzców pierwszej ligi zagra w czwartym finale, który odbędzie się w nieustalonym jeszcze miejscu między 14 czerwca a 18 czerwca 2023 roku.

Przypominamy, że zwycięzcy z grup pozostałych trzech lig awansują do kolejnej edycji, podczas gdy ostatnia liga spada. Portugalia (2019) i Francja, które pokonały Hiszpanię (2-1) w niedzielnym finale w Mediolanie, wygrały dwie pierwsze edycje tego kontynentalnego konkursu, który miał zastąpić mecze towarzyskie.

READ  Mubasher - Euro: Francuska prezydencja "głęboko żałuje" decyzji UEFA