Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tenis: Roger Federer na czele rankingu 10 – rts.ch

Po raz pierwszy od prawie 5 lat (styczeń 2017) Roger Federer nie pojawi się w pierwszej dziesiątce kolejnego rankingu. Wyprzedzą go Hubert Hurkacz i Casper Rudd.

Człowiek z 20 tytułami Wielkiego Szlema, który ponownie doznał kontuzji kolana, nie zagrał od swojej ćwierćfinałowej porażki na Wimbledonie z polskim Hurkaczem. Sam Hurkacz zakwalifikował się w nocy z poniedziałku do wtorku do etapów pucharowych Indian Wells Masters, podobnie jak Norweg Casper Ruud. Tym samym ci dwaj mężczyźni mają pewność, że wyprzedzą w kolejnej klasyfikacji Blois, który obecnie zajmuje dziewiąte miejsce.

Federer, który został już wyrzucony z pierwszej dziesiątki na początku 2017 roku, na krótko odzyskał pierwsze miejsce w 2018 roku. Tym razem, mając 40 lat i dwa miesiące, oczekiwania były zupełnie inne. Jak John McEnroe powiedział z szacunkiem na początku tygodnia, „Mając 40 lat w tenisie, to jak mieć 65 lat w innym zawodzie”.

Roger Federer ogłosił w sierpniu, że przejdzie nową operację prawego kolana – trzecią od półtora roku w tym samym stawie – wystarczająco, by powstrzymać go przez kilka miesięcy. Nie abdykuje jednak i zamierza wrócić do sądów. Ten nowy proces powinien ogólnie umożliwiać „Aby móc znowu biegać.

ATS / alternatywa

READ  Szwecja, rygor urósł do rangi sztuki