Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rosja kręci swój pierwszy film w kosmosie

Rosja kręci swój pierwszy film w kosmosie

Przestrzeń zdobywa się także w kinie. Rosja ogłosiła w czwartek, że planuje nakręcić cały film w kosmosie. pierwszy.

„Misja ma wyruszyć 5 października 2021 roku z bazy kosmicznej Bajkonur na pokładzie statku kosmicznego Sojuz MS-19” – powiedział Roscosmos.

Filmowanie odbędzie się na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie Francuz Thomas Pesquet przebywa obecnie od sześciu miesięcy.

Przestrzennie nie dramatyczne

Według Roscomos, aktorka Youlia Peressild (36), widziana w Resistance (2015) – na zdjęciu poniżej – i reżyser Klim Chipenko wejdą na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aby nakręcić pierwszy film, który zostanie nakręcony w kosmosie.

© Capture Pinterest

Roscomos opisał film fabularny „Wyzwanie” jako dramat kosmiczny. Reżyser Klim Tshibenko nie jest początkującym, ponieważ wyreżyserował już rosyjskie filmy Kholop, Saliout-7 i Text. Komunikat prasowy nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących historii filmu ani roli Julii Peresild.

Koproducentem tego filmu był szef Dmitrij Rogozin Rosyjska Agencja KosmicznaTo pokazało jej ambicję, aby Rosja była pierwszym krajem, który nakręcił film w kosmosie.

W Stanach Zjednoczonych projekt filmowy z udziałem Tom Cruise. Amerykańska gwiazda miała w tym roku koncertować. Dołączy do niego wyczekiwany reżyser tego filmu Doug Lehmann, który współpracował z nim dwukrotnie, przy „Edge of Tomorrow” i „Barry Seal”. Wszystko przy wsparciu NASA.

READ  Duże ilości pary wodnej wokół księżyca Saturna dają naukowcom nadzieję