Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii spadła do mniej niż 4500

Przez SudOuest.fr z AFP

Wszystkie wskaźniki obecnie spadają, jak wskazuje francuski Urząd Zdrowia Publicznego w czwartek wieczorem, zwłaszcza że pacjenci szpitalni są w najbardziej niebezpiecznych przypadkach, a ich liczba spadła do mniej niż 4500.

Liczba pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii nadal spadała w czwartek, spadając poniżej poziomu 4500, podczas gdy liczba hospitalizacji również nadal spadała, zgodnie z codziennymi danymi dotyczącymi zdrowia publicznego we Francji.

Oddziały intensywnej opieki medycznej (które łączą resuscytację, intensywną terapię i ciągłe monitorowanie) mają obecnie 4442 pacjentów z Covid, w tym 139 nowych przyjęć w ciągu 24 godzin, w porównaniu do 4583 w środę. Liczba ta spada niemal nieprzerwanie, odkąd 26 kwietnia osiągnęła najwyższy punkt 6001 (wyższy niż szczyt drugiej fali jesieni na poziomie 4900, ale niższy niż szczyt pierwszej fali w kwietniu 2020 r., Około 7000).

Całkowita liczba hospitalizacji z powodu wirusa Covid również nadal spadała, z 23 656 pacjentów zarejestrowanych w czwartek, w tym 618 nowych hospitalizacji w ciągu 24 godzin, w porównaniu z 24 254 poprzedniego dnia.

Tendencję spadkową epidemii potwierdza cotygodniowa Epidemiologiczna aktualizacja zdrowia publicznego we Francji publikowana w czwartek wieczorem.

Jednak wirus nadal krążył

Zatem skonsolidowane dane za tydzień 3-8 maja pokazują dodatkowy spadek liczby nowych przyjęć na OIT (-24% w porównaniu z poprzednim tygodniem) i nowych hospitalizacji (-25%). Zmniejsza się ogólna liczba osób na oddziale intensywnej terapii i szpitalu (odpowiednio -14% i -12%), choć pozostaje „na podwyższonym poziomie”.

„W tygodniu 18 (od 3 do 9 maja 2021 r.) Wszystkie wskaźniki epidemiologiczne nadal się poprawiały” – zauważa organizacja, zauważając również, że współczynnik zapadalności spadł w czwartym tygodniu z rzędu do 197 przypadków na 100 000 mieszkańców (-18%). ).

Ale wirus nadal rozprzestrzenia się w regionie stołecznym. Presja szpitalna pozostaje silna, zwłaszcza w oddziałach intensywnej opieki medycznej w większości regionów, co wymaga większej czujności w nadchodzących tygodniach ze względu na stopniowe łagodzenie środków zbiorowych ”, ostrzega francuski Urząd Zdrowia Publicznego.

READ  Drugie dziecko zmarło od lutego, władze zdrowia nalegają na profilaktykę

„Utrzymanie wysokiego poziomu przestrzegania indywidualnych procedur profilaktyki, badań przesiewowych, izolowania przypadków i kontaktów oraz przyspieszania szczepień ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania obserwowanej dynamiki spadku i zachowania zdolności szpitala”. Cotygodniowy raport podkreśla.

Ponad 8,5 miliona osób zostało w pełni zaszczepionych

Wskaźnik pozytywności (liczba pozytywnych testów z całkowitej liczby wykonanych testów) ponownie spadł do 5,1% po kilku dniach gwałtownego spadku, utrzymując się na poziomie 10% na koniec kwietnia.

Przy 131 nowych zgonach szpitalnych zarejestrowanych w ciągu 24 godzin, liczba zgonów spowodowanych przez Covid od początku pandemii osiągnęła obecnie 107 279 zgonów, w tym 80 972 hospitalizowanych.

Od początku kampanii szczepień we Francji 19 269 311 osób otrzymało co najmniej jeden zastrzyk, a 8544122 dwa zastrzyki (to 12,8% całej populacji i 16,3% dorosłej populacji), wynika z danych opublikowanych w czwartek wieczorem.