Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii spadła do mniej niż 4500

Przez SudOuest.fr z AFP

Wszystkie wskaźniki obecnie spadają, jak wskazuje francuski Urząd Zdrowia Publicznego w czwartek wieczorem, zwłaszcza że pacjenci szpitalni są w najbardziej niebezpiecznych przypadkach, a ich liczba spadła do mniej niż 4500.

Liczba pacjentów z Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii nadal spadała w czwartek, spadając poniżej poziomu 4500, podczas gdy liczba hospitalizacji również nadal spadała, zgodnie z codziennymi danymi dotyczącymi zdrowia publicznego we Francji.

Oddziały intensywnej opieki medycznej (które łączą resuscytację, intensywną terapię i ciągłe monitorowanie) mają obecnie 4442 pacjentów z Covid, w tym 139 nowych przyjęć w ciągu 24 godzin, w porównaniu do 4583 w środę. Liczba ta spada niemal nieprzerwanie, odkąd 26 kwietnia osiągnęła najwyższy punkt 6001 (wyższy niż szczyt drugiej fali jesieni na poziomie 4900, ale niższy niż szczyt pierwszej fali w kwietniu 2020 r., Około 7000).

Całkowita liczba hospitalizacji z powodu wirusa Covid również nadal spadała, z 23 656 pacjentów zarejestrowanych w czwartek, w tym 618 nowych hospitalizacji w ciągu 24 godzin, w porównaniu z 24 254 poprzedniego dnia.

Tendencję spadkową epidemii potwierdza cotygodniowa Epidemiologiczna aktualizacja zdrowia publicznego we Francji publikowana w czwartek wieczorem.

Jednak wirus nadal krążył

Zatem skonsolidowane dane za tydzień 3-8 maja pokazują dodatkowy spadek liczby nowych przyjęć na OIT (-24% w porównaniu z poprzednim tygodniem) i nowych hospitalizacji (-25%). Zmniejsza się ogólna liczba osób na oddziale intensywnej terapii i szpitalu (odpowiednio -14% i -12%), choć pozostaje „na podwyższonym poziomie”.

„W tygodniu 18 (od 3 do 9 maja 2021 r.) Wszystkie wskaźniki epidemiologiczne nadal się poprawiały” – zauważa organizacja, zauważając również, że współczynnik zapadalności spadł w czwartym tygodniu z rzędu do 197 przypadków na 100 000 mieszkańców (-18%). ).

Ale wirus nadal rozprzestrzenia się w regionie stołecznym. Presja szpitalna pozostaje silna, zwłaszcza w oddziałach intensywnej opieki medycznej w większości regionów, co wymaga większej czujności w nadchodzących tygodniach ze względu na stopniowe łagodzenie środków zbiorowych ”, ostrzega francuski Urząd Zdrowia Publicznego.

READ  „Całe ciało lub satelita wchodzi w atmosferę ziemską przynajmniej raz w tygodniu”.

„Utrzymanie wysokiego poziomu przestrzegania indywidualnych procedur profilaktyki, badań przesiewowych, izolowania przypadków i kontaktów oraz przyspieszania szczepień ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania obserwowanej dynamiki spadku i zachowania zdolności szpitala”. Cotygodniowy raport podkreśla.

Ponad 8,5 miliona osób zostało w pełni zaszczepionych

Wskaźnik pozytywności (liczba pozytywnych testów z całkowitej liczby wykonanych testów) ponownie spadł do 5,1% po kilku dniach gwałtownego spadku, utrzymując się na poziomie 10% na koniec kwietnia.

Przy 131 nowych zgonach szpitalnych zarejestrowanych w ciągu 24 godzin, liczba zgonów spowodowanych przez Covid od początku pandemii osiągnęła obecnie 107 279 zgonów, w tym 80 972 hospitalizowanych.

Od początku kampanii szczepień we Francji 19 269 311 osób otrzymało co najmniej jeden zastrzyk, a 8544122 dwa zastrzyki (to 12,8% całej populacji i 16,3% dorosłej populacji), wynika z danych opublikowanych w czwartek wieczorem.