Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roman Polański przebywa w Wenecji, a jego nowy film ulega zarysowaniu

„Pałac”, nowy film w reżyserii Romana Polańskiego, miał swoją premierę poza konkursem w ten weekend na Festiwalu Filmowym w Wenecji.
90-letni francusko-polski reżyser ze względu na problemy prawne nie mógł przyjechać do Lido.
I niewątpliwie miał rację, biorąc pod uwagę fatalne recenzje tej komedii, która nie ma jeszcze dystrybutora we Francji.

Choć Roman Polański właśnie obchodził swoje 90. urodziny, nie pojechał w ten weekend do Wenecji, aby wyświetlić film PałacZadanie reprezentowania go pozostawił aktorom, w tym francuskiej aktorce Fanny Ardant. Już w 2019 roku francusko-polskiemu reżyserowi Jeanowi Dujardinowi i obsadzie nie towarzyszyło. oskarżać W Mostrze grozi mu ewentualne aresztowanie na mocy traktatu ekstradycyjnego zawartego między Włochami a Stanami Zjednoczonymi, gdyż sprawa Samanthy Gemmer nie została jeszcze oficjalnie zamknięta.

Od czasu wygnania w 1978 roku Roman Polański nie przestaje fotografować, zwłaszcza we Francji, gdzie mieszka. Kontrowersje wokół jego uwolnienia oskarżać Gala Cezarów 2020, na której wystąpiła błyskotliwa Adele Haenel, wyraźnie zaskoczyła francuskich producentów, gdyż reżyser znalazł we Włoszech niezbędne finansowanie swojego filmu. Pałac. Satyryczny film komediowy opowiadający o przygodach bogatych gości w luksusowym hotelu w Gstaad wieczorem 31 grudnia 1999 roku.

Liczy się wolność. W sztuce nie powinno być osądu moralnego

Luca Barbareschi, włoski producent filmu „Pałac”.

Autor przebywa w słynnym szwajcarskim kurorcie, w którym mieszka Dziecko Rosemary Swój nowy film nakręcił wiosną 2022 roku z międzynarodową obsadą, w tym Fanny Ardant, Mickey Rourke i Johnem Cleese. Bardzo szybko pojawiły się pogłoski o castingu na duży festiwal. Ostatecznie odziedziczyła Mostra Pałac Pomimo ataków stowarzyszeń kobiecych trener Alberto Barbara pozostał przy swoim stanowisku, tłumacząc na otwarciu festiwalu, że chce to zrobić.Różnica między człowiekiem a artystą„.

Podobne przemówienie wygłosił w sobotę na konferencji prasowej włoski producent filmu Luca Barbareschi. „Żyjemy w teraźniejszości i w teraźniejszości liczy się wolność. W sztuce nie powinno być osądu moralnego„, ubolewał.Mostra powinna być dla artystów miejscem eksperymentu, prowokacji i wolności wypowiedzi„, on kontynuował.

Współfinansowany przez RAI, włoską telewizję publiczną, Pałac Premiera odbędzie się 28 września po drugiej stronie Alp. Choć film sprzedawany był w Hiszpanii, Izraelu i Belgii, film nie znalazł dystrybutorów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii… czy Francji. „Kraje te muszą szanować artystów, tak jak reszta świata„, Luca Barbaresi żałował w sobotę.

Jeśli potencjalni francuscy nabywcy czekali na pierwsze echa Festiwalu Filmowego w Wenecji, aby złożyć ofertę, to prawdopodobnie na zawsze odłożyli książeczki czekowe… i to Pałac Nigdy nie przychodź do naszego domu. „To totalna porażka”.– szacuje Etienne Sorin Figara dla kogo „Roman Polański nie jest byle kim, ale nie jest już takim reżyserem, jakim był kiedyś”.

Nigdy nie widziałem tak śmiertelnej ciszy podczas filmu, który ma wywołać śmiech

Owena Gleibermana z Variety

I najniebezpieczniejsza, Marie Sauvignon Telerama Opisuje filmNiestrawny i brzydki„Podczas gdy Laura Tuillier z początek „potępiać”Złe oczyszczanie„Tam, gdzie jest Roman Polański „Na skraju demencji przywołuje marnotrawstwo swojego starego kina (łatwe okrucieństwo, małe perwersyjne gagi) ​​w całkowicie groteskową formę”.

Ta sama historia z prasy zagranicznej. „Chyba nigdy nie widziałem tak śmiertelnej ciszy podczas filmu, który ma wywołać śmiech„, pisze Owen Gleiberman różnorodny. „Jeśli to ostatni film Polańskiego, szkoda byłoby zakończyć karierę, w której znajdują się jedne z największych dzieł współczesnego kina, czymś tak złym.„Dodaje Jordan Mentzer z Reporter z Hollywood.

  • Przeczytaj także

    Powtórka – „Zostawcie go w spokoju”: Emmanuelle Seigner broni swojego męża Romana Polańskiego w „Sept à Huit”

Najsmaczniejszy żart niewątpliwie należy do Xana Brooksa Stróż. „Prawdopodobnie będziesz potrzebować dobrego drinka, żeby przetrwać nowy film Romana Polańskiego” Uprzęże. „Prawdopodobnie będziesz musiał także zażywać kilka leków, cokolwiek, o ile łagodzą one ból.W przypadku Rottentomatoes, które uśrednia recenzje anglosaskie, werdykt jest jasny: 0% pozytywnych recenzji.


Hieronima Vermeulena

READ  Mathieu Lett, Wielkie schody na dziedzińcu Europy (1670-1760). Architektura i dekoracja sali ceremonialnej