Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Co dały pierwsze przesłuchania w ramach śledztwa

Co dały pierwsze przesłuchania w ramach śledztwa

Po poniedziałkowym poranku 22 kwietnia, przydzielony do dochodzeń w głównym obszarze komunikacyjnym Biscarros na terytorium, gdzie Kenji Jirak został postrzelony kilka godzin wcześniejŚledczy skupiają się teraz na przesłuchaniach.

Z naszych informacji wynika, że ​​w najbliższy wtorek odbyło się ich dziesięć. Rozmówcy byli wzywani w szczególności do siedziby Żandarmerii Barents-en-Born. Są to bliscy piosenkarza, którzy byli obecni podczas strzelaniny, ale także „osoby, które komunikowały się z nim w dniu poprzedzającym dotyczące nas wydarzenia” – zauważa źródło zbliżone do sprawy. Wśród osób, od których zebrano komentarze, znaleźli się wujek i partner Kenjiego Giraka. Ten ostatni był także w pobliżu piosenkarza, gdy padła kula.

Nic nie wyciekło na temat wersji przedstawionych przez którąkolwiek ze stron. Dowiemy się jedynie, że według tego samego źródła „nie ma większych różnic”. Wojsko wciąż oczekuje na wyniki odcisków palców i pozostałości prochu.

Kilka ścieżek

Śledczy wciąż badają kilka hipotez, jak np. ta wysunięta przez piosenkarza, która odnosi się do twierdzenia „o strzale, który sam oddał z pistoletu automatycznego”. Pozostaje także możliwość desperackiego gestu lub groźby takiego gestu. Jeśli chodzi o interwencję strony trzeciej, taką jak wyrównywanie rachunków, „nie jest to obecnie preferowana ścieżka” – zgodziły się dwa źródła. Kula i magazynek, czyli dwa kluczowe elementy brakujące w tym śledztwie, nadal owiane są tajemnicą, podczas gdy na obrzeżach obozu znaleziono pistolet.

Kendji Girak nie został formalnie przesłuchany przez śledczych. „Nadal jest w świetnej formie i dla nikogo nie będzie to miało krytycznego znaczenia” – mówi źródło. Żandarmi muszą poczekać na zielone światło od specjalistów szpitala Haut-Lévêque Szpitala Uniwersyteckiego w Bordeaux. Z niecierpliwością czeka na tę sesję, aby dowiedzieć się, co wydarzyło się podczas tej zamkniętej sesji na tyłach ruchliwej dzielnicy Biscarros. Prokuratura w Mons musi w końcu się z tą sprawą skontaktować.

READ  Oto trzy znaki zodiaku, które spędzają życie na telefonie! - Tuxboard