Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roman Botel, współzałożyciel „Café de la Gare”, zmarł wraz z Coluche w wieku 84 lat

Roman Botel, współzałożyciel słynnej paryskiej „Café de la Gare”, w szczególności wraz z Colucci, zmarł w poniedziałek w wieku 84 lat, poinformowała jego żona we wtorek (1 czerwca). “Roman zmarł wczoraj (poniedziałek) wieczorem w szpitalu Corbel Eson. Od jakiegoś czasu cierpiał na niewydolność nerek. Dominowała niewydolność oddechowaSaid Churchill w przesłaniu do France Press jest aktorką i programistką kulturalną z Itambes (Eason).

Roman Botel, urodzony w 1937 roku, był postacią z początków teatru kawiarnianego we Francji. “Moja kariera artystyczna wykrystalizowała się około 1955 roku pod kątem: znalezienia pracy, która pozwoli Ci się obudzić w każdej chwili, która nie wymaga ani dyplomu, ani prawdziwej pracy, ani posłuszeństwa.Powiedział AFP w 2005 roku. “

The Café de la Gare, “ W pierwszym i ostatnim teatrze panuje prawdziwy chaos„Według Romana Boutelle’a otwarto ją w czerwcu 1969 r. W budynku dawnej fabryki Passage d’Odessa, niedaleko dworca Montparnasse. Zespół zgromadził się wokół Romaina Bouteille’a i młodego Michela Colucciego, który zasłynął jako Coluche, grupa ambitnych aktorów z których wielu odniesie sukces, jak Miou-Miou czy Patrick Dewaere.

Po tym, jak teatr stał się bardzo mały, w 1972 roku przeniósł się do większego budynku Rue du Temple w Marais, zachowując nazwę. Następnie Colucci opuszcza „kawiarnię” i mówi o Romanie Botelu: „Czego mnie nie nauczył, ukradłem mu to”.

W Café de la Gare pierwsze kroki na scenie powitają także inne postacie z serialu: Gérard Lanvin, Renaud, Anémone, Josiane Balasko czy nawet Michel Blanc.

Roman Botel wyprowadził się z kawiarni na początku lat 90. i osiadł w Eason, gdzie wraz z żoną założyli teatr Les Grands Solostes w Ethamps.

READ  Netflix: programy, których nie możesz przegapić w czerwcu 2021 roku