Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wes Anderson, reżyser The French Dispatch, walczy o Złotą Palmę na Festiwalu Filmowym w Cannes.

Paryż, 28 maja 2021 r. – Organizatorzy ogłosili w piątek, że najnowszy film amerykańskiego reżysera Wesa Andersona „The French Dispatch” zostanie pokazany w oficjalnym konkursie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes.

W filmie z gwiazdami występują Bill Murray, Tilda Swinton, Timothy Chalamette, Adrian Brody, Pensio del Toro i Sawiris Ronan, a także francuscy aktorzy Lea Seydoux i Matthew Amalric.

Film, który został pierwotnie pokazany w Cannes w zeszłym roku przed odwołaniem festiwalu z powodu Covid-19, „zostanie pokazany po raz pierwszy na świecie w konkursie w Cannes” – napisał na Twitterze festiwal.

Śledź wydarzenia francuskiego zagranicznego biura prasowego gazety w Kansas w fikcyjnym francuskim mieście XX wieku.

Do oficjalnej selekcji zakwalifikowano już dwa kolejne filmy, w tym filmy rywalizujące o Złotą Palmę, jedną z najważniejszych nagród światowego kina.

Jednym z nich jest „Annette”, muzyczny film planowany na otwarcie festiwalu, autorstwa francuskiego Leo Caracsa z Marion Cotillard i Adamem Driver oraz z popowym duetem Sparks za muzykę i scenariusz we współpracy z Caracsem.

Drugim jest „Benedetta” Paula Verhoevena – słynna z „Basic Instinct” – o życiu nowicjusza w XVII wieku, który ma romans z inną kobietą.

Pełny harmonogram oficjalnego konkursu zostanie ujawniony 3 czerwca.

Na ostatnim Festiwalu Filmowym w Cannes w 2019 roku Złotą Palmę powędrował do południowokoreańskiego filmu „Pasożyt” w reżyserii Bonga Joon-ho.

Festiwal, największe zgromadzenie filmów na świecie, które zwykle odbywa się w maju, został przełożony na prawie dwa miesiące w tym roku z powodu ograniczeń Covid i jest teraz zaplanowany na 6-17 lipca.

Głównym jury przewodniczyć będzie amerykański reżyser Spike Lee.

READ  Quinté + w sobotę 12 czerwca 2021 w Vincennes: oczekiwania