Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Połowa pacjentów opuszcza szpital w gorszym stanie niż po powrocie

Dla tych, którzy nadal w to wątpią, Covid-19 to nie tylko grypa.

według Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie PM&RW rzeczywistości 45% pacjentów hospitalizowanych z powodu Covid-19 jest wypisywanych z pogarszającym się stanem funkcjonalnym, a 20% nie jest w stanie samodzielnie żyć po ich opuszczeniu. ” Pacjenci ci musieli zmienić miejsce zamieszkania lub przeprowadzić się z członkiem rodziny, ale nie mogli wrócić do domu., Zeznaje Alecia K. Daunter, du Michigan Medicine I główny autor badania. Po raz kolejny 40% wypisanych pacjentów nie było kontrolowanych, co oznacza, że ​​liczba ta mogła być zaniżona. ».

Obecnie wiadomo, że infekcja może powodować formy „Covid Long”Ze zmianami neurologicznymi, bólem stawów, kołataniem serca, dusznością, zmęczeniem lub lękiem. Według każdego Badanie InsermI 60% pacjentów jest hospitalizowanych Co najmniej jeden objaw sześć miesięcy po zakażeniu. Spośród nich jedna trzecia nie mogła wrócić do pracy. Kolejne badanie Wykazano, że spożycie leku gwałtownie wzrasta u pacjentów hospitalizowanych. Leki zdolne do wywoływania nowych chorób.

« Opisane przez nas konsekwencje funkcjonalne są znaczące, ale mniej dramatyczne spadki występują u prawie wszystkich pacjentów hospitalizowanych za pomocą CovidAnna Kratz, współautorka badania, martwi się Michigan Medicine. Ale nawet te drobne zmiany mogą zepsuć ścieżkę życia człowieka. Nie licząc kosztów firmy, która zapowiada się wyjątkowo słona.

> Przeczytaj więcej o Futura

Te treści mogą Cię również zainteresować:

Przeczytaj także o Futurze

READ  American odkrywa, że ​​od 20 lat jest sądzona za nie zwrócenie taśmy wideo