Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostatni tydzień w e-sporcie, podsumowanie wiadomości

Okno transferowe i koniec wakacji w League of Legends, Reykjavík Masters on Valorant, oszustwo CSGO, odwołany BlizzCon 2021, zbiórka funduszy … to podsumowanie tygodnia!

Czego nie możesz przegapić w tym tygodniu w ESPORT

Co tydzień szukaj podsumowania wiadomości e-sportowych, aby być na bieżąco z różnymi wiadomościami i wydarzeniami dotyczącymi e-sportu.

W czwartek 25 marca Karmine Corp wygrał wiosenny split League of Legends, pokonując finał Misfits Premier. Minęły tygodnie od tego finału i wkrótce zespoły powrócą na Summoner’s Rift. Poprzez tweet opublikowany na naszym koncie OTP otrzymaliśmy potwierdzenie, że letni split LFL rozpocznie się we wtorek 8 czerwca.

Nowa sprawa oszustwa z podwoziem AGO, która utraciła tytuł mistrza ESL w Polsce po dochodzeniu w sprawie decyzji żandarma esportowego ESIC. Polska organizacja deklaruje, że dokłada wszelkich starań, aby odwołać się od tej decyzji i bronić swojego stanowiska.

12 maja Camito i Prime zorganizowali konferencję prasową potwierdzającą odejście ich francuskiego dowódcy. To plotka, którą Kcorp już od kilku dni sprzedaje. Jak dotąd nie ujawniono nazwy jego przyszłego celu. Koniec spekulacji i wszelkiego rodzaju plotek, Fanatek właśnie potwierdził, że Adam „Adam” Ma’an jest nowym kapitanem brytyjskiej drużyny na sezon letni w Lidze Europejskiej.

Od zakończenia sezonu zasadniczego i biorąc pod uwagę wyniki zespołu w wiosennym splicie LEC, 10. i ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej z zaledwie 5 zwycięstwami w 18 meczach, Team Vitality szukał pewnych zmian w swojej kadrze. aby uniknąć nowej porażki w Mistrzostwach Europy. Przez kilka tygodni krążyły pogłoski o przybyciu nowych rekrutów na lato, ze zmianami także w sztabie szkoleniowym. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś w V. Hive, kierownictwo francuskiej struktury ujawniło formację dwóch drużyn, z których jedna gra w LEC League, a druga, która weźmie udział latem LFL z celem zakwalifikowania się do europejski mistrz.

READ  Boom w branży rozrywkowej napędza transformację w Arabii Saudyjskiej

Od początku epidemii wiele wydarzeń na całym świecie w sporcie, rozrywce i grach wideo zostało odwołanych lub przełożonych, a lista niestety wciąż rośnie. Jeszcze rok temu Blizzard ogłosił, że podjął decyzję o odwołaniu BlizzConu 2020. Niestety, w tym roku 2021 nie różni się tak bardzo od poprzedniego, ponieważ Blizzard ogłosił wczoraj, że BlizzCon 2021 został oficjalnie odwołany.

Po sukcesie imprezy w kwietniu ubiegłego roku, Gracze powrócili na drugą część imprezy „Online Edition”, która odbyła się 5 i 6 czerwca w szowinistycznym stylu. Po spotkaniu Gamers Assembly: Festival Edition w Poitiers, które odbywa się jak co roku podczas Świąt Wielkanocnych, a przed Halloweenową edycją w Saint Benoit 6 i 7 listopada, FuturoLAN przedstawia Letnią Edycję. Składa się z 5 oficjalnych turniejów, towarzyszyć mu będzie wściekły duplex z symbolicznymi gośćmi z GA oraz nieunikniony konkurs cosplayów.

Riot Games zaprezentowało swój najnowszy turniej w swojej grze mobilnej The League of Legends: Wild Rift: Origin Series, Konkurs dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej z łączną nagrodą pieniężną w wysokości 300 000 euro. Drużyny z Europy, WNP, Turcji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej będą rywalizować w serii comiesięcznych konkursów podwójnej eliminacji, które odbywają się w czerwcu, lipcu i sierpniu, kończąc się finałem offline we wrześniu 2021 roku.

Fnatic, brytyjska organizacja obecna w kilku scenach e-sportowych, takich jak League of Legends i Counter-Strike, ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​zakończyła nową zbiórkę funduszy w wysokości 17 milionów dolarów w ramach nowej rundy finansowania i inwestycji prowadzonej przez Japonię. firma. Marubeni Corporation, jeden z największych japońskich konglomeratów Sōgō shōsha (firma handlowa) założony w 1949 roku, który prowadzi kilka grup biznesowych w Japonii, od energii i minerałów po produkty konsumenckie i przemysł lotniczy.

Jak dotąd, alternatywne imię Adama nie zostało ujawnione przez kierownictwo Karmine Corp, a struktura nie ustaliła jeszcze niektórych szczegółów, zanim ta rekrutacja będzie mogła zostać sformalizowana. Oczywiście wkrótce pojawiły się plotki. Jednym z pretendentów do zastąpienia Adama będzie były zespół Vitality, francuski zawodnik Lucas „Cabochard” Simon Meslett. Oczekiwanie się skończyło.

READ  A w Polsce mało prawdopodobny sukces sesji parlamentarnych na żywo

Po wynikach uzyskanych podczas Mid-Season Invitational 2021 wydaje się, że mistrzowie Mid-Season Showdown nie są już sami. Wbrew wszelkim przeciwnościom Cloud9 North America zdecydowało się wprowadzić pewne zmiany w składzie pięciu graczy w letnim splicie LCS League; Założyciel i dyrektor generalny Cloud9, Jacques Etienne, ogłosił wczoraj wieczorem w filmie, że K1ng, kapitan drużyny Akademii, dołączy do pierwszej piątki drużyny sezonu letniego LCS League, zastępując w ten sposób Jespera „Zvena” Svenningsena, po tym jak ten ostatni został zdegradowany do Drużyny B.

Być może śledziłeś ten problem, który wywołał wczoraj dużo rozmów w mediach społecznościowych. To, co stało się plecakiem fotografowanym na całym świecie, znało trzech graczy: francuski gracz G2 Esport AmaNEk, gwiazdę NiP dev1ce i plecak.

Święta wkrótce się kończą, zespoły już niebawem wznowią rywalizację na torze na drugą część sezonu 2021, czyli lato. Dla wszystkich zawodników jest to również wyścig o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata. Jeśli chodzi o wznowienie turnieju i rozpoczęcie sezonu letniego, oto daty ostatnio potwierdzone przez Riot Games i sędziów każdej z lig.