Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ostatni tydzień w e-sporcie, podsumowanie wiadomości

Okno transferowe i koniec wakacji w League of Legends, Reykjavík Masters on Valorant, oszustwo CSGO, odwołany BlizzCon 2021, zbiórka funduszy … to podsumowanie tygodnia!

Czego nie możesz przegapić w tym tygodniu w ESPORT

Co tydzień szukaj podsumowania wiadomości e-sportowych, aby być na bieżąco z różnymi wiadomościami i wydarzeniami dotyczącymi e-sportu.

W czwartek 25 marca Karmine Corp wygrał wiosenny split League of Legends, pokonując finał Misfits Premier. Minęły tygodnie od tego finału i wkrótce zespoły powrócą na Summoner’s Rift. Poprzez tweet opublikowany na naszym koncie OTP otrzymaliśmy potwierdzenie, że letni split LFL rozpocznie się we wtorek 8 czerwca.

Nowa sprawa oszustwa z podwoziem AGO, która utraciła tytuł mistrza ESL w Polsce po dochodzeniu w sprawie decyzji żandarma esportowego ESIC. Polska organizacja deklaruje, że dokłada wszelkich starań, aby odwołać się od tej decyzji i bronić swojego stanowiska.

12 maja Camito i Prime zorganizowali konferencję prasową potwierdzającą odejście ich francuskiego dowódcy. To plotka, którą Kcorp już od kilku dni sprzedaje. Jak dotąd nie ujawniono nazwy jego przyszłego celu. Koniec spekulacji i wszelkiego rodzaju plotek, Fanatek właśnie potwierdził, że Adam „Adam” Ma’an jest nowym kapitanem brytyjskiej drużyny na sezon letni w Lidze Europejskiej.

Od zakończenia sezonu zasadniczego i biorąc pod uwagę wyniki zespołu w wiosennym splicie LEC, 10. i ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej z zaledwie 5 zwycięstwami w 18 meczach, Team Vitality szukał pewnych zmian w swojej kadrze. aby uniknąć nowej porażki w Mistrzostwach Europy. Przez kilka tygodni krążyły pogłoski o przybyciu nowych rekrutów na lato, ze zmianami także w sztabie szkoleniowym. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej dziś w V. Hive, kierownictwo francuskiej struktury ujawniło formację dwóch drużyn, z których jedna gra w LEC League, a druga, która weźmie udział latem LFL z celem zakwalifikowania się do europejski mistrz.

READ  COVID-19: Michael Symes zaraził się wirusem pomimo pełnego harmonogramu szczepień

Od początku epidemii wiele wydarzeń na całym świecie w sporcie, rozrywce i grach wideo zostało odwołanych lub przełożonych, a lista niestety wciąż rośnie. Jeszcze rok temu Blizzard ogłosił, że podjął decyzję o odwołaniu BlizzConu 2020. Niestety, w tym roku 2021 nie różni się tak bardzo od poprzedniego, ponieważ Blizzard ogłosił wczoraj, że BlizzCon 2021 został oficjalnie odwołany.

Po sukcesie imprezy w kwietniu ubiegłego roku, Gracze powrócili na drugą część imprezy „Online Edition”, która odbyła się 5 i 6 czerwca w szowinistycznym stylu. Po spotkaniu Gamers Assembly: Festival Edition w Poitiers, które odbywa się jak co roku podczas Świąt Wielkanocnych, a przed Halloweenową edycją w Saint Benoit 6 i 7 listopada, FuturoLAN przedstawia Letnią Edycję. Składa się z 5 oficjalnych turniejów, towarzyszyć mu będzie wściekły duplex z symbolicznymi gośćmi z GA oraz nieunikniony konkurs cosplayów.

Riot Games zaprezentowało swój najnowszy turniej w swojej grze mobilnej The League of Legends: Wild Rift: Origin Series, Konkurs dla Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej z łączną nagrodą pieniężną w wysokości 300 000 euro. Drużyny z Europy, WNP, Turcji, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej będą rywalizować w serii comiesięcznych konkursów podwójnej eliminacji, które odbywają się w czerwcu, lipcu i sierpniu, kończąc się finałem offline we wrześniu 2021 roku.

Fnatic, brytyjska organizacja obecna w kilku scenach e-sportowych, takich jak League of Legends i Counter-Strike, ogłosiła na początku tego tygodnia, że ​​zakończyła nową zbiórkę funduszy w wysokości 17 milionów dolarów w ramach nowej rundy finansowania i inwestycji prowadzonej przez Japonię. firma. Marubeni Corporation, jeden z największych japońskich konglomeratów Sōgō shōsha (firma handlowa) założony w 1949 roku, który prowadzi kilka grup biznesowych w Japonii, od energii i minerałów po produkty konsumenckie i przemysł lotniczy.

Jak dotąd, alternatywne imię Adama nie zostało ujawnione przez kierownictwo Karmine Corp, a struktura nie ustaliła jeszcze niektórych szczegółów, zanim ta rekrutacja będzie mogła zostać sformalizowana. Oczywiście wkrótce pojawiły się plotki. Jednym z pretendentów do zastąpienia Adama będzie były zespół Vitality, francuski zawodnik Lucas „Cabochard” Simon Meslett. Oczekiwanie się skończyło.

READ  Polski zespół glam rockowy Lipz zapowiada wydanie singla „Bye Bye Beautiful” oraz wydanie drugiego albumu „Change The Melody” 15 marca 2024 roku. Erwan Community Manager

Po wynikach uzyskanych podczas Mid-Season Invitational 2021 wydaje się, że mistrzowie Mid-Season Showdown nie są już sami. Wbrew wszelkim przeciwnościom Cloud9 North America zdecydowało się wprowadzić pewne zmiany w składzie pięciu graczy w letnim splicie LCS League; Założyciel i dyrektor generalny Cloud9, Jacques Etienne, ogłosił wczoraj wieczorem w filmie, że K1ng, kapitan drużyny Akademii, dołączy do pierwszej piątki drużyny sezonu letniego LCS League, zastępując w ten sposób Jespera „Zvena” Svenningsena, po tym jak ten ostatni został zdegradowany do Drużyny B.

Być może śledziłeś ten problem, który wywołał wczoraj dużo rozmów w mediach społecznościowych. To, co stało się plecakiem fotografowanym na całym świecie, znało trzech graczy: francuski gracz G2 Esport AmaNEk, gwiazdę NiP dev1ce i plecak.

Święta wkrótce się kończą, zespoły już niebawem wznowią rywalizację na torze na drugą część sezonu 2021, czyli lato. Dla wszystkich zawodników jest to również wyścig o zakwalifikowanie się do mistrzostw świata. Jeśli chodzi o wznowienie turnieju i rozpoczęcie sezonu letniego, oto daty ostatnio potwierdzone przez Riot Games i sędziów każdej z lig.