Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rolno-Spożywcza: Sarthe Poultry Group LDC kontynuuje rozwój swoich pionków w Polsce

Rolno-Spożywcza: Sarthe Poultry Group LDC kontynuuje rozwój swoich pionków w Polsce

Grupa rolno-spożywcza LDC z siedzibą w Sables-sur-Sarthe w dalszym ciągu osiąga zyski w Europie Wschodniej. miał W listopadzie 2023 roku ogłoszono, że przejmie Indykpol, lidera rynku indyków w Polsce. Tym razem przemysłowiec Sarthois poinformował w przesłanym w piątek 7 czerwca 2024 r. komunikacie prasowym, że podpisał umowę nabycia aktywów ze spółką zależną Grupy Cargill, Konspol Holding SA, w celu odkupienia jej fabryki w Nowym Sachs , Polska.

Przejęcie to, którego zakończenie zaplanowano na koniec 2024 roku, powinno pozwolić LDC wejść wraz ze swoją polską spółką zależną Drosed do sektora produktów gastronomicznych, w którym Konspol produkuje pieczywo, burgery, kanapki, tortille i gyozę (pierogi). Będzie to kolejny krok w strategii grupy mającej na celu stać się… „Mistrz Europy”.

Przeczytaj także: Żywność rolnicza. Działem cateringu zajmuje się LDC, wiodąca firma drobiarska

Już obecny w Polsce

LDC ma już w Polsce obroty na poziomie 520 mln euro, co stanowi 12% jego całej działalności i 62,5% za swoją działalność międzynarodową. Węgry są dla firmy drugim po Polsce najbardziej dynamicznym krajem na arenie międzynarodowej i pierwszym francuskim krajem w sektorze drobiarskim.

Przeczytaj także: Rolno-Food: Przedsiębiorstwo drobiarskie LDC inauguruje nową recepcję swojej siedziby w Sables-sur-Sarthe

Przypominamy, że LDC, do którego w szczególności należą marki Le Gaulois i Marie, zakończyło właśnie rok finansowy 2023–2024 obrotem na poziomie 6,2 miliarda euro.

READ  „Nie będzie funduszy na druty kolczaste i mury” na granicach UE, obiecuje Ursula von der Leyen