Roland Garros: Miedwiediew zajmuje się Kikmanoviciem – raport kasjera

Trzy rundy i brak bramek do tej pory, mrok światowego numer 2 Daniel Miedwiediew w sobotę w 1/8 finału Rolanda Garrosa, pokonując Serba Miomira Kekmanovicia 6-2, 6-4, 6-2.

Rosjanin, który przyjechał do Paryża z tylko jednym meczem rozegranym po dwóch miesiącach bez mistrzostwa, nadal kwestionuje swoją reputację przeciętnego gracza na glinie.

W sobotę, w niecałe dwie godziny na Suzanne-Lenglen Arena, Miedwiediew nigdy nie stracił zagrywki dla wschodzącej gwiazdy serbskiego tenisa, 22., 31. gracza na świecie, który dobrze radzi sobie na żółtym polu.

„Na ziemi to takie niezwykłe (nigdy nie traci serwisu), nawet Rafa (Nadal), mu się to nie przydarzyło” – żartował efemeryczny świat nr 1 (trzy tygodnie), który musiał przejść operację. Przepuklina „na początku kwietnia.

Miedwiediew nie ominął długo trwającego Wielkiego Szlema w Paryżu Rolanda Garrosa, dopóki nie zakończył swojego piątego występu w zeszłym roku w ćwierćfinale.

„To było naprawdę trudne, wszyscy zastanawiali się, jak mogę być numerem 2 na świecie bez przechodzenia przez pierwszą rundę”, rzucił złośliwy zwycięzca US Open 2021.

Jego Porte d’Auteuil wydaje się zniknąć, zwłaszcza że odziedziczył pozytywną loterię: spotka Gillesa Simona lub Marina Cilica w 1/8 finału.

Rublow i Sinner znaleźli się na ósmym miejscu

W ciągu trzech godzin i zaoszczędzonych punktów, siódmy na świecie Rosjanin Andriej Rublow i Włoch Yannick Sener (nr 12) dołączyli do play-offów na Roland Garros, gdzie spotkają się w poniedziałek.

W przeciwieństwie do Sinnera, Rublev przegrał seta z Chilijczykiem Christianem Garinem, który zajął 37. miejsce i przegrał 6-4, 3-6, 6-2, 7-6 (13/11), ale Rosjanin znalazł środki, by uratować pięć biegów. Korektor działa wszędzie.

W tym meczu jego przyszły przeciwnik spisał się lepiej, zapewniając 11 setów punktów w drugim secie przeciwko Amerykaninowi Mackenzie MacDonald (nr 60) i został zmiażdżony 6-3, 7-6 (8/6), 6-3.

READ  Rzym: Mannarino również został wyeliminowany

„Nie czuję się na 100%, to na pewno” – powiedział Włoch, który ma lewe kolano, nie chcąc myśleć o bólu.

W wieku zaledwie 20 lat Sinner po raz trzeci z rzędu dotarł do fazy pucharowej paryskiego turnieju wielkoszlemowego. W poprzednich dwóch Rafael Nadal zatrzymał go na paryskim błocie.

W trzech konfrontacjach, w tym dwóch na ochrze, tylko raz przegrał z Rublowem. Był rok 2020 w Wiedniu, a Włoch poddał się na początku meczu.

W ostatnim pojedynku head-to-head, w zeszłym miesiącu w Monte Carlo, Sener znokautował rosyjskiego ćwierćfinalistę Port D’Ouil w 2020 roku w trzech setach (5-7, 6-1, 6-3).

Iga Świątek w wieku 31

Jej 31. wygrana z rzędu otworzyła drzwi do 1/8 finału z Rolandem Garrosem: rozstawiona z najlepszymi Iga Świątek kontynuowała szaloną passę przeciwko Czarnogórze Dance Kovinic (95.), która uległa w sobotę 6:3, 7:5 w trzeciej rundzie.

Wciąż nie tracąc seta, ale z mniejszą łatwością niż w pierwszych dwóch rundach, Polak po półtorej godzinie ostro awansował na boisko w 1/8 finału. Jak zawsze od pierwszego posta w 2019 roku.

Zwycięzca edycji 2020, mniej dokładny niż zwykle – winny 23 fauli nie-siłowych za zaledwie 13 zwycięskich uderzeń – ale w drugim secie napotkał dziurę powietrzną: przegrał dwa mecze serwisowe, łącznie cztery punkty z rzędu z powodu serii dziesięciu punkty stracone z rzędu.

Opuściła wiele meczów (8) w meczu, w którym Ega Świątek nie rozegrała się w ciągu miesiąca i zagrała w półfinale w Stuttgarcie z Rosjanką Ludmiłą Samsonową (zwycięska w trzech setach 6-7 (4/7) 6-4 i 7). -5 w nieco ponad trzy godziny).

Ze względu na trudność intensywnego i dokładnego podania Kovinica, który po raz pierwszy wystąpił w trzeciej rundzie Wielkiego Szlema w Paryżu, Świątek musiał „przestawić się na styl przyjmowania w porównaniu do dwóch pierwszych rund”, stawiając czoła graczy rzadziej. Mocny, dostarczony w sądzie.