Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roland-Garros 2022 – Sesja wieczorna: Czy jest jakiś problem z Mistrzostwami Kobiet?

W 2022 nie ma rewolucji. W rzeczywistości jest to raczej regresja. W najbliższą środę kończą się wieczorne sesje omawiane w Roland-Garros. Ostateczny plakat? Pojedynek między Holger Ron i Casper Rudd. w przeciwnym razie. Mimo objęcia stanowiska dyrektora turnieju przez Amélie Mauresmo, turniej kobiet wygląda jak wielce zapomniany z nocnego stolika. W zeszłym roku, w tych (czasem bardzo) późnych godzinach, dwa singlowe mecze kobiet miały miejsce centralne. W 2022 roku tylko Alizé Cornet i Jelena Ostapenko dzielą nocny plakat.

Roland Garros

Anoreksja, zwycięstwo Trevisana nad życiem

5 godzin temu

Sytuacja, w której ludzie rozmawiają na ringu według naszej „poinformowanej” konsultantki Barbary Schitt z zawodnikami. „Myślę, że dziewczyny rozmawiają o tych nocnych sesjach i wiem, że ten temat będzie poruszany również na spotkaniach graczy, aby było jasne, że kobiety chcą grać więcej nocnych sesji, a nie tylko co dziesiątą.Wyjaśniłem we wtorek. Myślę, że WTA podejmie tę kwestię i jestem przekonany, że niektórzy gracze lub liderzy WTA będą przemawiać w Roland-Garros mówiąc: „No cóż, chcielibyśmy więcej równości” – więc zdecydowanie jest to temat wśród graczy”.

Wiadomość oczywiście nie dotarła, dopóki Iga nie przesłuchała Świątka w poniedziałek na konferencji prasowej. Ale Polacy w końcu zareagowali w środę, po tym, jak zostały postawione przed ustawą, która szkodzi kobiecemu tenisowi. „Szczerze mówiąc, jest to trochę rozczarowujące i trochę zaskakujące, zwłaszcza że Mauresmo również był na torze WTA.oszacowali świat N.1. Mając to na uwadze, wszyscy gracze wolą grać w regularnych godzinach. Ale prawdą jest, że chcę również bawić i pokazywać swój tenis. […] Ale ostatecznie pozostaje to ich decyzją i możemy ją tylko zaakceptowaćWreszcie, Polacy są chyba najlepszym przykładem zła kobiecego tenisa: wielkim faworytem do ostatecznego zwycięstwa, uznanym przez publiczność, intensywnej, a czasem spektakularnej gry, ostatecznie nie wybranej na te automaty. jego przeciwnicy.

READ  Narciarstwo biegowe - Wielki festiwalowy weekend: Livigno gotowe na Puchar Świata w narciarstwie biegowym - Fondo Italia

9 z 10 najlepszych graczy zostało wyeliminowanych przed ósmą rundą

W zasadzie to wyjaśnia Amelie Mauresmo, chociaż jest bardzo przywiązana do tych pytań. „W czasach, w których żyjemy, jako kobieta, a także jako były zawodnik, nie czuję się źle lub nie uważam za niesprawiedliwe twierdzenie, że dzisiaj jest więcej atrakcji do męskich meczów.– przyznała.

Moim celem, kiedy zaczynałam programowanie na co dzień, była próba zobaczenia, od pierwszych rund, kiedy wypadła loteria, jakie mecze w kobiecej loterii można by pokazać w sesji nocnej. Widzisz opozycje, konfrontacje lub gwiazdy, które można zidentyfikować podczas nocnej sesji. Tutaj należy wziąć pod uwagę wszystkie te parametry– zakończyła.

Szczegółowo trudno jest znaleźć kobiecy plakat, który mógłby się równać z innymi wybranymi meczami. Obwinianie planszy straciło kilku konkretnych graczy z ogółu społeczeństwa. To proste, przed rundą 16, 9 graczy, którzy byli członkami pierwszej dziesiątki, opuściło już stół, podobnie jak Simona Halep czy Naomi Osaka i inne międzynarodowe postacie. Z powodu nieuchronnej nieobecności Sereny Williams i po przejściu na emeryturę Ashley Barty obrazowi brakuje ucieleśnienia.

Irytujące pytanie: poza Świątkiem, po co ta walka o top 10 kobiet?

Forma meczów kobiet jest problematyczna

Na konferencji prasowej Amelie Mauresmo również przedstawiła kluczową kwestię, gdy kwestia postaci została wyjaśniona. Czy najlepszy z trzech formatów meczów kobiet naprawdę uzasadnia zakup drogiego biletu na rzekomo krótszy okres gry? Postawienie Świątka na pierwszych okrążeniach na Centralu było również gwarancją nocnej sesji kończącej się najwyżej o 22:00, a widzowie mieli oglądać tylko godzinę tenisa. Nieco krótki, choć długość niektórych meczów mężczyzn w pierwszej rundzie też może prowadzić do frustracji.

Nie ma co żałować, biorąc pod uwagę dotychczasowe spotkania i to, co również chcieliśmy zaoferować widzom, którzy wymyślą wyjątkowy mecz, bo jesteśmy w tej formacjiWytłumaczyłem. W tym momencie to prawda, że ​​było to bardziej skomplikowane, ponieważ miał tylko jeden mecz, oczywiście mecz kobiet”.

Amelie Mauresmo, dyrektor Roland-Garros, na konferencji prasowej

Źródło: Imago

Podążać za modelem Australian Open czy wprowadzać innowacje?

Koncern jest wyłącznie paryski. W tym roku w Melbourne Barty rozegrał trzy wieczorne mecze, Aryna Sabalenka dwa, a Naomi Osaka, Simona Halep i Anastasia Pavlyuchenkova nocą zabrały do ​​domu zaszczyt na Rod Laver Arena. Jak ? Po prostu dlatego, że w Melbourne Night Sessions oferuje dwa mecze, które pozostawiają prawdziwe okno na kontakt z kobiecym tenisem i często są przystawką dla męskiego plakatu na cały dzień.

Jeśli Amélie Mauresmo chce zachować ten wygląd na mecz singli, może wymagać trochę kreatywności, aby sprostać wymaganiom widzów. „Musisz oferować najlepsze mecze wieczoru, nie ma dyskusjiPodziękowania dla naszej doradczyni Barbary Chet. Ale chciałbym zobaczyć, powiedzmy, dublet po meczu w nocnej sesji kobiet. Myślę, że gdybym zaplanował mecz kobiet, fajnie byłoby obejrzeć mecz deblaZnając talent szkoły francuskiej w tej dziedzinie, nie ma wątpliwości, że trzeba przeciągnąć nić.

Szczerze mówiąc, starałem się na nim polegać prawie codziennieMauresmo podsumował tę sprawę. Z całym zespołem naprawdę tego próbowaliśmy i skupiliśmy się na tym. Przyznam, że było ciężko i ciężko było znaleźć dzisiejszy mecz na dłużej niż jeden dzień. To ciekawe, ponieważ, jak powiedziałem, ponieważ w wieczornej sesji mamy tylko jedną grę, trudno jest dokonać takiego wyboru.Jeśli wszystko pozostanie tak, jak jest, prawdopodobnie tak pozostanie. Tenis kobiet pozostanie na uboczu.

Roland Garros

Do Jego Ekscelencji Roda, który odkryje ostatni kwadrat

5 godzin temu

Roland Garros

„Wszystkie drogi prowadzą do tego finału Świątek-Gauff”

7 godzin temu