Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rodzina powiedziała, że ​​dziennikarz Zhang Zhan, który został uwięziony po tym, jak został sfotografowany podczas kwarantanny w Wuhan, jest bliski śmierci

38-letni informator podczas strajku głodowego jest zbyt chudy i „Ryzyko, aby nie żyć długo”, ostrzegł jej brat na Twitterze w zeszłym tygodniu. Została skazana na cztery lata więzienia po relacjonowaniu kryzysu Covid-19 w Wuhan.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Jej rodzina ostrzegła, że ​​„chiński dziennikarz” Zhang Chan, uwięziony po sfotografowaniu poddanym kwarantannie w Wuhan, pierwszym na świecie mieście zaatakowanym przez COVID-19, niedługo umrze.

buk 38-letni Zhang prowadzi strajk głodowy po tym, jak pod koniec 2020 r. został skazany na cztery lata więzienia za „spowodowanie zamieszek publicznych”, co jest często przytaczanym motywem w Chinach wobec przeciwników politycznych. Jest teraz bardzo szczupła i „Ryzyko, aby nie żyć długo”, jego brat, Zhang Ju, ostrzegł w zeszłym tygodniu na Twitterze, dodając, że„Możesz nie przeżyć zimy”. „Najwyraźniej Bóg należy tylko do niej i w prawdy, w które wierzy”.Napisał, wyjaśniając, że modlił się za siostrę w jej listach „Zaopiekuj się nią”.

W lutym 2020 r. ten były prawnik z Szanghaju udał się do Wuhan w środkowych Chinach, aby zdać relację z tamtejszej sytuacji po kilkudniowej kwarantannie w 11-milionowej stolicy. Jego zdjęcia przykutych do łóżka pacjentów w zatłoczonym szpitalnym korytarzu dają rzadki wgląd w stan zdrowia w mieście nękanym przez wirusa SARS-CoV-2.

W odpowiedzi na pytanie w tej sprawie w piątek chińskie MSZ nie podało żadnych szczegółów dotyczących stanu zdrowia Zhang Zhan. Potwierdził to rzecznik prasowy Wang Wenbin „Chiny to kraj prawa”. „Każdy, kto łamie prawo, musi zostać ukarany”., powiedział prasie, opisując wezwania do uwolnienia Chang Chana jako „Antychińska manipulacja polityczna”.

READ  U źródeł fascynacji QAnonsa wyglądem JF Kennedy Jr