Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

COP26 to „porażka”, sędzia Greta Thunberg na oczach tysięcy młodych ludzi zgromadzonych w Glasgow

Szwedzka aktywistka oskarżyła liderów, którzy wzięli udział w szczycie klimatycznym, o bezczynność, powołując się na „festiwal greenwashingu”.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Konferencja klimatyczna już „nie zdać”, przesuń w piątek 5 listopada Greta Thunberg podczas demonstracji w Glasgow (Szkocja, Wielka Brytania), gdzie odbywa się COP 26. Szwedzka aktywistka, Figurka Youth Climate Action, opisana na szczycie z Świętujemy „biznes jak zwykle” i tak bla.. „Nie jest tajemnicą, że COP26 się nie powiódł”Strzelili do kilku tysięcy zgromadzonych bojowników Wezwać liderów do działania. „Nie mogą ignorować konsensusu naukowego i nie mogą ignorować nas”.Powiedziała.

„Nasi liderzy nie wskazują drogi, tak wygląda przywództwo”Kontynuowała, wskazując na tłum. „Nasi królowie są nadzy”powiedziała o przywódcach zgromadzonych na COP26. „Historia oceni ich surowo”.Dodała, ponownie oskarżając ich o bezczynność, powołując się na A „Festiwal de Greenwashing”.

Drugi dzień wydarzeń zaplanowano na sobotę w Glasgow, pod koniec pierwszego tygodnia COP26. Aktywiści chcą jeszcze raz zwrócić uwagę na kryzys klimatyczny w obliczu niszczycielskich skutków wzrostu temperatur na całej planecie spowodowanych przez człowieka emisje gazów cieplarnianych.

READ  W kierunku złagodzenia ograniczeń zdrowotnych dla osób zaszczepionych i zaszczepionych