Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kongres odkłada głosowanie nad społecznym i klimatycznym aspektem planów inwestycyjnych Joe Bidena

Głosowanie spodziewane jest teraz przed końcem listopada. Plan ten zapewnia prawie 1,8 biliona dolarów inwestycji na wydatki społeczne i klimatyczne.

Artykuł autorstwa

opublikowany

Aktualizacja

czas czytania : 1 minuta.

Porażka dla amerykańskiego prezydenta. Wbrew czujnościOK, Kongres nie będzie głosował w sprawie społecznej i klimatycznej części planów inwestycyjnych Joe Bidena w piątek, 5 listopada, ogłosił przewodniczący Izby Demokratycznej. Oczekuje się, że zagłosuje nad tym planem za około 1,8 biliona dolarów „Przed Świętem Dziękczynienia”, zaplanowany na 25 listopada, Nancy Pelosi powiedziała prasie.

Plan ten, nazwany „Building Back Better”, przewiduje w szczególności żłobki dla wszystkich, głęboką poprawę opieki zdrowotnej i duże inwestycje mające na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jego całkowity koszt został już zmniejszony o połowę, Przedszkole dla każdego. Jeśli tekst ten zostanie ratyfikowany przez wybranych przedstawicieli w Izbie, musi zostać jeszcze zatwierdzony w Senacie, gdzie może zostać znacząco zmieniony.

Nancy Pelosi „pełen nadziei” Tak samo głosowanie w Izbie Reprezentantów w piątek wieczorem nad innym wielkim planem inwestycyjnym Joe Bidena: kopertą 1200 miliardów dolarów na rozpadającą się infrastrukturę kraju. Ale postępowe skrzydło Partii Demokratycznej wielokrotnie ostrzegało, że nie poprze tego tekstu bez zapewnienia przejścia społecznego i klimatycznego komponentu Joe Bidena.

READ  W Mali około pięćdziesięciu cywilów zostało zabitych przez podejrzanych o dżihadystę