Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kilku rannych w ataku nożem w pociągu w Bawarii

Miejscowa policja poinformowała, że ​​domniemany sprawca zamachu został zatrzymany. Według gazety „Bild”, trzy osoby zostały ranne, dwie z nich w stanie krytycznym.

Kilka osób zostało rannych w ataku nożem w Bawarii w Niemczech w pociągu ICE w Bawarii, gdzie domniemany sprawca, mężczyzna, został aresztowany, podała lokalna policja.

Według raportu co najmniej trzy osoby zostały ranne, w tym dwie w stanie krytycznym Popularny dziennik Bild.

Dla rannych nie ma ryzyka śmierci

Rzeczniczka lokalnej policji powiedziała, że ​​żadnemu z rannych nie grozi śmierć, dodając, że organy ścigania zostały zaalarmowane około godziny 20:00.

„Według wstępnych informacji, kilka osób zostało rannych”, powiedziała w oświadczeniu policja Neumarkt w Oberpfalz (Bawaria), podkreślając, że „nie ma już żadnego niebezpieczeństwa”.

Policja powiedziała, że ​​aresztowano mężczyznę, bez dalszych szczegółów w tym momencie. Szybki pociąg ICE został zatrzymany na stacji Seubersdorf, między Norymbergą a Regensburgiem, na południu kraju. Natychmiast wysłano duże siły policji.

W ostatnich latach Niemcy stanęły w obliczu podwójnego zagrożenia terroryzmem, dżihadyzmem i prawicowym ekstremizmem. Od 2015 roku doszło do kilku ataków. 25 czerwca trzy osoby zginęły, a pięć innych zostało rannych w ataku nożem Somalijczyka w Würzburgu w południowych Niemczech.

READ  Lot Ryanair odwrócony przez Białoruś: Europa potępia incydent „niedopuszczalny”