Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Majorka: udaje atak serca, samolot ląduje w nagłych wypadkach, ponad 20 osób ucieka na asfalt

Na tle nielegalnej imigracji w piątek wieczorem na płycie lotniska Palma de Mallorca w Hiszpanii pojawiła się „bezprecedensowa” scena.

To całkowicie niewiarygodny spektakl rozegrany Palma de Mallorca W najbliższy piątek 5 listopada pod koniec dnia. Podczas gdy samolot zapewniał połączenie między Marokiem a Turcją, jeden z pasażerów nagle zaczął to robić Niewydolność serca. Według hiszpańskiej policji wydawał się być w śpiączce cukrzycowej.

W tej sytuacji załoga zdecydowała się na pilne wylądowanie samolotu na lotnisku w Palma de Mallorca na archipelagu Balearów. Następnie mężczyzna zostaje natychmiast przewieziony do szpitala. Ale w tym samym czasie na płycie lotniska z samolotu uciekły 24 osoby.

Pomoc w nielegalnej imigracji

Policja szybko powiązała problemy z sercem i nagłe turbulencje podczas lądowania. Kiedy dotarł do szpitala, mężczyzna był właściwie… w dobrym zdrowiu. Został aresztowany za „pomoc Nielegalna imigracja I z naruszeniem prawa imigracyjnego” – powiedziała lokalna policja, zauważając, że towarzysząca mu osoba uciekła natychmiast po przybyciu do szpitala.

„Bez precedensu”

W sobotę 6 listopada policja poinformowała, że ​​aresztowała 12 osób: „Aresztowano 12 osób Dwanaście innych jest nadal poszukiwanych, powiedziała Aina Calvo, przedstawicielka hiszpańskiego rządu na Balearach, dodając, że ta niezwykła historia była „Bez precedensu, Takie wydarzenia nigdy wcześniej nie miały miejsca na żadnym lotnisku w Hiszpanii.

Według Ainy Calvo byłoby prawie tak samo Marokańczycy. Lotnisko, jedno z najbardziej ruchliwych w Hiszpanii, zostało zamknięte, powodując poważne zakłócenia w powietrzu.

Badanie postępów

Policja próbuje teraz to zrozumieć: „W tej chwili nie mamy informacji potwierdzających, że była to zorganizowana operacja … lub część z góry ustalonego planu. Ale śledztwo jest w toku. W tej chwili nie możemy powiedzieć na pewno dlaczego ci ludzie zdecydowali o przyspieszeniu toru – oznajmiła hiszpańska policjantka.

READ  Globalna aktualizacja pandemii